100% BEEF GAINER PREMIUM 2700g

  • 3.280,00ден2.150,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: EVERBUILD NUTRITION

Код на продуктот: ЕБ06

Ознаки:  100beefgainerpremium 2700gПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ГЕЈНЕРИ


 
5 ПАТИ ПОГОЛЕМО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА МУСКУЛНАТА МАСА...
 
Калориите не го стимулираат мускулниот раст – анаболизмот тоа го прави! 
Брза испорака на макронутриенти со речиси совршена инсулинска оптимизација го поставува 100% говедскиот гајнер пред  сите други. Истражувањата покажуваат дека брзите протеини во комбинација со зголемен инсулин е еднакво на експлозивен мускулен анаболизам (зголемување) кога се комбинира со тренинг.
За да се добие мускулна маса потребно е повеќе од само внес на калории. Со цел да се стимулира брзиот раст на мускулите (а не маснотиите), потребно е од калориите прецизно еаспределување на  хранливите материи за да се создаде високо анаболно опкружување. Ова може да се постигне само со правилно темпирана, брза макронутриента и речиси совршена инсулинска оптимизација. 
 
Изолат на протеин од говедско месо: говедско месо се покажа како анаболен протеин со тек на годините при употреба. Сега 100% говедскиот гејнер им дава на бодибилдерите изобилство од протеини, изолирано од говедската матрица, што ја дава слободата на ширење на амино киселината и нивоата на инсулин. Споредливо со сурутката резултира со исти или дури и поголеми анаболни ефекти. 
 
МУЛТИ ЕТАПНА ФОРМУЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЈАГЛЕНОХИДРАТИ
ДИЗАЈНИРАН ЗА ХАРДКОР БИЛДЕРИ
ЈА ЗГОЛЕМУВА МУСКУЛНАТА МАСА И СИЛАТА
100% ХИДРОЛИЗИРАН ГОВЕДСКИ ПРОТЕИН
 
БЕЗ ЛАКТОЗА
Ultra Premium 100% BEEF GAINER е еден од најдобрите решенија за спортистите со интолеранција на лактоза. Производи од млеко, како што е сурутката, често содржат голем дел од овој едноставен шеќер што предизвикува прекумерна надуеност и непријатност. Без никаков извор на лактоза, нашата формула на 100% говедски гејнер одговара на потребите на секој бодибилдер за да постигне резултати без никакви несакани ефекти. Прашокот исто така не содржи холестерол, поради високата чистота и напредната филтрација. Ова е одличен плус ако веќе сте додале посно месо или јајца во вашата исхрана. Затоа заборавете ги протеините на сурутка и дајте им го на вашите мускули она што им треба со едноставно додавање на 100% BEEF GAINER во вашиот шејк.
БЕЗ ВЕШТАЧКИ ПОЛНЕЊА
Ultra Premium 100% BEEF GAINER може лесно да се издвои затоа што не содржи никакви дополнителни состојки или полнења. Не содржи никакви шеќери и најчесто користени ефтини состојки како што се малтодекстрин, фруктоза или протеини базирани на растителни влакна без никакви или инфериорни корисни својства. Everbuild Nutrition исто така не поддржува амино зголемувач на протеински прав и затоа нашата формула нема дополнителни познати амино киселини како лизин, аланин или глицин. Ultra Premium 100% BEEF GAINER е пример за тоа колку далеку е напредната модерната наука, поради незапирливата побарувачка на подобри спортски додатоци.
ЧИСТОТА
Со тоа што е 100% хидролизиран, формулата на Ultra Premium 100% BEEF GAINER е поблиску до амино киселински производ кога станува збор за стапката на апсорпција и биорасположивост. Колку придобивки имате од производот е многу важно кога сакате да го одберете најдоброто. Во овој случај, Хидролизираниот Говедски Протеин Изолат нуди најголема биоразградливост од сите производи на пазарот. Брз е и тоа делува! Напредниот процес на филтрација го намалува протеинот од посно говедско месо до амино киселински блокови за градење мускули. Тие се толку брзи и апсорбираат толку добро што секоја доза ќе ве донесе еден чекор понапред кон вашата цел без компромиси.
СОВРШЕНСТВО
Многу истражувања, многу спортски науки и илјадници спортисти кои се на висока протеинска исхрана се причина да разјасниме дека тој екстра протеин е потребен кога телото треба да се опорави. Обновата е клуч за растот, развојот и силата на мускулите. Ултра Хидролизираниот говедски протеин во Ultra Premium 100% BEEF GAINERисто така се филтрира со помош на Мулти-фазна филтрациона технологија за помалку маснотии, лактоза и нечистотии од поевтините протеински извори. Покрај тоа, е произведен според сите производствени стандарди, како што е потребно за сите производи наменети за природно здравје, за да се обезбеди квалитет и интегритет.
 
Состојки: пченкарен скроб, хидролизиран говедски протеин изолат, млечен протеин концентрат, скроб од ориз, какао (процесирано со алкали - за вкус на чоколадо), природен и вештачки вкус, целулозна гума, соја лецитин, ацесулфам К, сукралоза.
Алергено предупредување: содржи производи од млеко и соја (Лецитин).
Произведено во објект кој исто така произведува јајца и пченични производи.
Произведен во HACCP сертифициран и cGMP прегледан објект
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ако сте бремени, доите бебе или земате лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ. Прекинете ја употребата и консултирајте се со вашиот доктор ако се појави несакана реакција.
Чувајте го подалеку од деца и миленичиња.
Чувајте го на ладно и суво место.

Препорачана употреба : Земете 1 доза (Една доза: 2 мерици).

Да се ​​чува подалеку од дофат на деца и домашни миленици!

 

Упатство: за возрасни, измешајте две мерици (115 гр) во 325-385 мл од вашиот омилен пијалок (вода, млеко, сок). Изблендирајте во блендер, промешајте во шејкер или мешајте со лажица во чаша се додека комплетно не се раствори (обично 20-30 секунди). Користете го овој производ како дополнителен внес на храна на дневно ниво, не како замена.

 

3 Лесни начини да уживате во вашиот омилен шејк

Блендирајте го!

Додадете 2 мерици Ultra Premium 100% BEEF GAINER во блендер. Блендирајте 20-30 секунди. Потоа додадете 1 или 2 коцки мраз и блендирајте уште 30 секунди.

Мешајте го со лажица!

Додадете 2 црпалки Ultra Premium 100% BEEF GAINER во голема чаша. Потоа мешајте со лажица 30 секунди или додека прашокот не се раствори.

Мешајте го во шејкер!

Додадете 2 црпалки Ultra Premium 100% BEEF GAINER во вашиот шејкер. Затворете го и енергично тресете 15 секунди.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!