100% Glutamine 300g

  • 950,00ден790,00ден

За достава следи 100ден доплата. Достава до карго базата во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 790,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ011

Ознаки:  100%glutamine300g ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ГЛУТАМИНИ


Глутаминот е амино киселина која природно се создава во нашето тело и е една од најзастапените амино киселини. Таа е вклучена во синтезата на протеините и игра важна улога во хидратацијата на мускулните клетки и производството на природен хормон на раст. Од голема полза е оваа амино киселина во нашиот организам, таа ја поддржува мускулната функција. Придонесува во протеинската синтеза (мускулниот раст), анти-протеолитички функции (го спречува распаѓањето на мускулното ткиво) и го зголемува ефектот на хормон за раст.

Глутаминот може да биде од голема корист за спортистите кои учествуваат во спортови каде силата, брзината, и / или издржливоста се од суштинско значење, бидејќи тој се употребува за да се спречи разградување на мускулното ткиво како резултат на неговиот недостаток, а исто така делува и во намалување на воспалението на мускулите и ги стимулира мозочните клетки – подобрувајќи ги концентрацијата и паметењето.

Главни придобивки:
- Значително ја подобрува регенерацијата
- Стимулира мускулен раст
- Го зголемува нивото на енергија

 

Л-Глутамин

 

Како додаток во исхрана земете земете една доза (околу 5гр) до три пати на ден, со вода, протеински шејк, сок или вашиот омилен напиток. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Напомена: Содржината може да се сталожи после мешањето. Влагата и влажноста може да предизвика згрутчување и промена на бојата. Чувајте го добро затворено на температура меѓу 5-30°Ц, подалеку од директна топлина, влага и сончева светлина. Одкако ќе го отворите не го чувајте производот повеќе од 6 месеци.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!