100% WHEY Gold Standard 908 g

  • 2.600,00ден1.790,00ден

За оваа понуда има доплата од 100ден за транспорт и е вклучен во вкупната сума...

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.790,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Optimum Nutrition

Код на продуктот: 8102

Ознаки:  100wheygoldstandard908ПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ


100% WHEY Gold Standard е високо концентриран протеин. Секоја доза содржи 24 грама високо квалитетни протеини од сурутка со висок процент на изолати од сурутка, ова е најчистиот извор на протеини со исклучително брзо апсорпција.
100% WHEY Gold Standard обезбедува речиси 79% протеини. Производот содржи минимална количина на маснотии, холестерол, лактаза и други јаглени хидрати. Оваа универзална формула ги содржи и хидролизираните суруткински пептиди и дигестивни ензими (лактаза и аминогенски комплекс), кои дополнително ја подобруваат варењето на храната. Составот е различен од оригиналната формула поради повисоката концентрација на изолати од протеини од сурутка, што е најскап извор на протеини од сурутка.
 
100% WHEY Gold Standard содржи:
 
  • микрофилтрирани протеин изолат од сурутка, 
  • изолат добиени со јонска размена, 
  • ултрафилтриран концентрат од протеин од сурутка, 
  • хидролизат на пептиди од сурутка.
Дополнителна предност на производот е голема содржина на биолошки активни протеински микрофракции, како што се alfa lactoalbumine, glikomakropeptidi, beta laktoglobulin, imunoglobulin G, laktoferin и laktoperoksidaza.
Во една мерица има повеќе од 4 g глутамин од различни форми и 5 g BCAA.
За подобро искористување на протеините и намалување на дигестивните нарушувања, додадени се повеќе ензими со лактаза.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!