100% WHEY PROTEIN 2250g

  • 3.600,00ден2.100,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.100,00ден

Достапност: На залиха

Производител: NUTREND

Код на продуктот: НУ28

Ознаки:  100wheyprotein2250gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ


 
100% Whey PROTEIN е комбинација на премиум состојки, комбинирани со нови производни технологии. Со тоа се добива совршен спектар на аминокиселини со висока биолошка вредност во овој најсовремен производ. Базичната компонента на производот доаѓа од врвниот сурутен концетрат (ВПЦ) и најчестиот облик на протеин изолатот од сурутка (ВПИ) направен  по начин Cross-Flow Microfiltration (ЦФМ).
 
Методата ЦФМ осигурува производот да содржи минимум денатурирани протеини и ги чува сите биолошки активни фракции. Комбинацијата на најдобри состојки на овој производ, може да даде 23 грама високо-квалитетни протеини во секоја порција и повеќе од 5гр амино-киселини на разагранетиот ланец (БЦАА). Инзворедната разноликост на вкусови е уште една предност на овој производ.
 
100% Whey PROTEIN многу лесно се раствора, адекватниот внес на квалитетни протеини помага во обнова на мускулно ткиво и помага при зголемување на мускулите.
 
100% Whey PROTEIN е наменет за спортисти со висок интезитет на тренинг, кои се стремат да добијат најквалитетен облик на протеини за зголемување  на мускулна маса, намалување на тешката храна или кетогена диета или поради недостаток на хранливи суплементи за вегетеријанци.
 
Производот е  без глутен, има 76% протеини, 5000 мг БЦАА по порција, содржи истантиран сурутски протеин (ВПЦ, ВПИ), без вештачки бои, со  пријатен вкус и има  голема растворилвост.
 
Рокови на производот според вкус:
CHOCOLATE 11.04.2021год
TIRAMISU; VANILLA 25.04.2021год
BISCUIT 24.01.2021год
 
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!