100% Whey Protein 2350g

  • 3.500,00ден2.460,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.460,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ07

Ознаки:  100wheyprotein2350gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТ ПРОТЕИНИ


100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 80% на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата. Додатно, 100% e карактеристичен по тоа што има одличен амино киселински профил (BCAA, глутамин) и висока биолошка вредност. Колку повисока биолошка вредност, толку побрзо протеинот од храната може да биде конвертиран во ендоген протеин. За да помогне за нормална мускулна фунцкија, 100% Whey Protein исто така содржи есенцијални витамини како што се калиум, калциум и магнезиум. Токму од наведените причини, Whey Protein од IRONMAXX се смета за идеалниот извор на протеин после вашиот интензивен тренинг или како перфектна ужинка.

Главни придобивки:- Одржување на мускулна маса
- Зголемување на чиста мускулна маса
- Одличен амино киселински профил (BCAA и ГЛУТАМИН)
- Одличен за сите спортисти и активни индивидуи

Калциумот помага за:
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормално функционирање на дигестивните ензими

Калиумот помага за:
-Нормална мускулна функција
-Одржувањето на нормален крвен притисок

Магнезиумот помага за:
-Намалување на уморот и истоштеноста
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормална мускулна функција
-Нормална протеинска синтеза

 

(Нутритивната вредност се однесува за вкус Чоколаро-Кокос)

Состав: Концентрат од протеин од сурутка ( содржи емулгатор - соја лецитин),ниско масно какао во прав, малтитол * - чоколадни парчиња (малтитол *, какао маса, какао путер, емулгатор (соја лецитини)), арома (содржи млеко), кокос снегулки, згуснувач (ксантин гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди)

* Прекумерно конзумирање може да има лаксативно дејство.

 

Како додаток во исхрана додадете земете 1 порција (приближно 50 гр) со 150-250 мл вода и мешајте енергично со шејкер приближно 20 секунди. Препорачуваме да пиете после интензивен тренинг или натпревар и пред спиење.

Напомена: Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана диета како и здрав начин на живот. Наведената препорачана доза не смее да биде прекорачена. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!