100% WHEY PROTEIN 500g

  • 930,00ден690,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 690,00ден

Достапност: На залиха

Производител: NUTREND

Код на продуктот: НУ36

Ознаки:  100wheyprotein500gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТ ИЗОЛАТ


 
100% Whey PROTEIN е комбинација на премиум состојки, комбинирани со нови производни технологии. Со тоа се добива совршен спектар на аминокиселини со висока биолошка вредност во овој најсовремен производ. Базичната компонента на производот доаѓа од врвниот сурутен концетрат (ВПЦ) и најчестиот облик на протеин изолатот од сурутка (ВПИ) направен  по начин Cross-Flow Microfiltration (ЦФМ).
 
Методата ЦФМ осигурува производот да содржи минимум денатурирани протеини и ги чува сите биолошки активни фракции. Комбинацијата на најдобри состојки на овој производ, може да даде 23 грама високо-квалитетни протеини во секоја порција и повеќе од 5гр амино-киселини на разагранетиот ланец (БЦАА). Инзворедната разноликост на вкусови е уште една предност на овој производ.
 
100% Whey PROTEIN многу лесно се раствора, адекватниот внес на квалитетни протеини помага во обнова на мускулно ткиво и помага при зголемување на мускулите.
 
100% Whey PROTEIN е наменет за спортисти со висок интезитет на тренинг, кои се стремат да добијат најквалитетен облик на протеини за зголемување  на мускулна маса, намалување на тешката храна или кетогена диета или поради недостаток на хранливи суплементи за вегетеријанци.
 
Производот е  без глутен, има 76% протеини, 5000 мг БЦАА по порција, содржи истантиран сурутски протеин (ВПЦ, ВПИ), без вештачки бои, со  пријатен вкус и има  голема растворилвост.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!