AAKG 7500 Extreme Shot 25ml

  • 150,00ден

AAKG 7500 Extreme Shot ™ е додаток во исхраната кој содржи невидена доза од 7500 мг АРГИНИН во високо-апсорблива течна форма на АЛФА-КЕТОГЛУТРАТ (AKГ) !!!AAKG 7500 Extreme Shot 25ml - Л-Аргинин е основен супстрат во биосинтезата на азотниот оксид (NO), шт

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3081

Ознаки:  aakg7500extremeshot25ml nitricoxideБУСТЕРИ


Л-Аргинин е основен супстрат во биосинтезата на азотниот оксид (NO), што покажува широк спектар на дејство на ендотелиум на крвните садови, што резултира со нивно проширување и зголемување на протокот на крв низ ткивото. Ова го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи до мускулите и го зголемува протокот на анаболни хормони кои го стимулираат растот на мускулите. Самото зголемување на циркулацијата во мускулните ткива е директен сигнал за телото да ја зголеми големината и на тој начин индиректно влијае на зголемувањето на мускулното ткиво моќта и издржливоста за време на тренингот. Л-Аргининот дополнително го зголемува и лачењето на хормонот за раст и го зајакнува мускулната анаболна состојба. Исто така, има позитивно влијание врз зголемување на општата отпорност на организмот.

Алфа-кетоглутрат(AКГ) го редуцира губитокот на глутамин и другите амино киселини кои се концентрирани во крвта. Затоа комбинацијата во една молекула на алфа-кетоглутрат и Л-Аргинин гарантира постигнување на максимална регенерација на мускулите после напорен тренинг и високо стимулирање на мускулите за време на тренингот преку т.н. "мускулна напумпаност" чувство. Л-аргинин алфа-кетоглутрат е исто така многу добра асимилирана форма на Л-аргинин.

МЕГА ДОЗА ОД 7500 мг AAKG ВО АМПУЛА !!!
ЕКСТРЕМНО БРЗА РАСТВОРЛИВОСТ !!!
ИНСТАНТ АПСОРБЦИЈА !!!

AAKG 7500 Extreme Shot ™ е додаток во исхраната кој содржи невидена доза од 7500 мг АРГИНИН во високо-апсорблива форма на АЛФА-КЕТОГЛУТРАТ (AKГ) !!!

За овој производ е користена иновативна формула за да се добие течна форма која овозможува брза апсорпција на активните супстанции, без одлагање, која е типична за таблетите или капсулите. И сето тоа е во една ампула од 25мл која е лесна за користење и овозможува производот да се користи секаде и во секое време.

Л-Аргинин е хранлива состојка од која се направени многу важни биолошки активни супстанции во телото, како што е азотниот оксид (NO).

Кои се придобивките од AAKG 7500 Extreme Shot ™?

AAKG 7500 Extreme Shot ™ се карактеризира со огромна доза на Л-аргинин во форма на добро асимилирачки аргинин алфа-кетоглутарат, а стапката на апсорпција е дополнително зголемена поради неговата течна форма, која овозможува инстант апсорпција на AAКГ во крвотокот, без одлагање.
AAKG 7500 Extreme Shot ™ нема да ве восхити само со својата ефикасност, но, исто така, и со неговите фантастични вкусови на грејпфрут и цреша.

Една корисна ампула обезбедува максимална удобност на користење:
- Форма која е лесно да се консумира во секое време
- Не се голем број на капсули или таблети
- Лесна и не зафаќа простор за транспорт

 

Испијте 1 дел (12,5 мл = 1/2 од ампулата) еднаш на ден пред тренинг или пред сексуална активност. Една ампула содржи 2 порции. Кога ќе се отвори, задржете ја во фрижидер и да се консумира во рок од 24 часа. Протресете пред употреба. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Пред употреба консултирајте се со вашиот доктор, нутриционист или уролог. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

 

Состав: Вода, 30% Л-аргинин алфа-кетоглутарат (AAКГ), регулатор на киселост - лимонска киселина, засладувачи - сукралоза, ацесулфам К; конзерванси - E202, E211, ароми, бои: мешани каротени, кармин (на цреша, грејпфрут вкусови).

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!