Amino Liquid 1000 ml

  • 1.500,00ден1.150,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS

Код на продуктот: 4032

Ознаки:  aminoliquid1000ml АМИНОКИСЕЛИНИ


AMINO LIQUID ги има сите амино киселини потребни за пред, за време, а и за после тренингот !

Ја поддржува мускулната градба, регенерација и ја зголемува силата !

100% ЧИСТ КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ (PEPTIPLUS®) !

Оптимален микс на ди-, три-, и полипептиди !


Колагенот е важен извор на протеини и обезбедува хранливи материи потребни за многу процеси кои се одвиваат во мускулите и клетките. Амино киселините се градбени делови на протеините, а исто така и на мускулното ткиво. Имаат голема улога во физиолошките процеси во врска со нашите енергетски нивоа, закрепнување по тренингот, расположението, функцијата на мозокот, мускулите и силата и исто така, во намалувањето на мастите. Од нив може да имаат корист не само спортистите туку и луѓето кои редовно вежбаат.


Главни придобивки од овоj производ се:

- Колаген протеин хидролизат (PEPTIPLUS®)

- 9570мг брзо апсорбирачки амино киселини во една порција

- Подобрување на перформансите за време на тренингот

- Придонесува во зголемување и одржување на чистата мускулната маса

- Богат извор на аминокиселини

- Идеален е за да се земе веднаш после тренинг

- Поддржува енергија и фокус во секој период од денот

- Го поддржува обновувањето пред, за време и после вежбањето

- Лесно се комбинира со други производи

- Забрзана регенерација на мускулите

- Промовира анаболна средина во мускулите

- Го стимулира метаболизмот

- Со одличен вкус на вишна


Amino Liquid се направени од најквалитетни суровини на протеински пептиди, патентираното име, PeptiPlus®, потекнува од германската фабрика GELITA AG што повеќе од 100 години се занимава со производство на храна и суровини за додатоци во исхраната.


Протеинските пептиди се фракции на протеините, што ги прави по прифатливи во стомак, што значи дека побрзо ќе стигнат до вашите мускули и да им обезбеди побрз раст и регенерација.


Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!