Amino Liquid 1000 ml

  • 1.500,00ден1.150,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS

Код на продуктот: 4032

Ознаки:  aminoliquid1000ml АМИНОКИСЕЛИНИ


AMINO LIQUID ги има сите амино киселини потребни за пред, за време, а и за после тренингот !
Ја поддржува мускулната градба, регенерација и ја зголемува силата !
100% ЧИСТ КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ (PEPTIPLUS®) !
Оптимален микс на ди-, три-, и полипептиди !

Колагенот е важен извор на протеини и обезбедува хранливи материи потребни за многу процеси кои се одвиваат во мускулите и клетките. Амино киселините се градбени делови на протеините, а исто така и на мускулното ткиво. Имаат голема улога во физиолошките процеси во врска со нашите енергетски нивоа, закрепнување по тренингот, расположението, функцијата на мозокот, мускулите и силата и исто така, во намалувањето на мастите. Од нив може да имаат корист не само спортистите туку и луѓето кои редовно вежбаат.

Главни придобивки од овоj производ се:
- Колаген протеин хидролизат (PEPTIPLUS®)
- 9570мг брзо апсорбирачки амино киселини во една порција
- Подобрување на перформансите за време на тренингот
- Придонесува во зголемување и одржување на чистата мускулната маса
- Богат извор на аминокиселини
- Идеален е за да се земе веднаш после тренинг
- Поддржува енергија и фокус во секој период од денот
- Го поддржува обновувањето пред, за време и после вежбањето
- Лесно се комбинира со други производи
- Забрзана регенерација на мускулите
- Промовира анаболна средина во мускулите
- Го стимулира метаболизмот
- Со одличен вкус на вишна

Amino Liquid се направени од најквалитетни суровини на протеински пептиди, патентираното име, PeptiPlus®, потекнува од германската фабрика GELITA AG што повеќе од 100 години се занимава со производство на храна и суровини за додатоци во исхраната.

Протеинските пептиди се фракции на протеините, што ги прави по прифатливи во стомак, што значи дека побрзо ќе стигнат до вашите мускули и да им обезбеди побрз раст и регенерација.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!