Amino Liquid 1000 ml

  • 1.500,00ден1.150,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.150,00ден

Достапност: На залиха

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS

Код на продуктот: 4032

Ознаки:  aminoliquid1000ml АМИНОКИСЕЛИНИ


AMINO LIQUID ги има сите амино киселини потребни за пред, за време, а и за после тренингот !
Ја поддржува мускулната градба, регенерација и ја зголемува силата !
100% ЧИСТ КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ (PEPTIPLUS®) !
Оптимален микс на ди-, три-, и полипептиди !

Колагенот е важен извор на протеини и обезбедува хранливи материи потребни за многу процеси кои се одвиваат во мускулите и клетките. Амино киселините се градбени делови на протеините, а исто така и на мускулното ткиво. Имаат голема улога во физиолошките процеси во врска со нашите енергетски нивоа, закрепнување по тренингот, расположението, функцијата на мозокот, мускулите и силата и исто така, во намалувањето на мастите. Од нив може да имаат корист не само спортистите туку и луѓето кои редовно вежбаат.

Главни придобивки од овоj производ се:
- Колаген протеин хидролизат (PEPTIPLUS®)
- 9570мг брзо апсорбирачки амино киселини во една порција
- Подобрување на перформансите за време на тренингот
- Придонесува во зголемување и одржување на чистата мускулната маса
- Богат извор на аминокиселини
- Идеален е за да се земе веднаш после тренинг
- Поддржува енергија и фокус во секој период од денот
- Го поддржува обновувањето пред, за време и после вежбањето
- Лесно се комбинира со други производи
- Забрзана регенерација на мускулите
- Промовира анаболна средина во мускулите
- Го стимулира метаболизмот
- Со одличен вкус на вишна

Amino Liquid се направени од најквалитетни суровини на протеински пептиди, патентираното име, PeptiPlus®, потекнува од германската фабрика GELITA AG што повеќе од 100 години се занимава со производство на храна и суровини за додатоци во исхраната.

Протеинските пептиди се фракции на протеините, што ги прави по прифатливи во стомак, што значи дека побрзо ќе стигнат до вашите мускули и да им обезбеди побрз раст и регенерација.

 

вода, колаген хидролизат, фруктоза, регулатори на киселост - лимонска киселина, глицин, Л-триптофан, конзерванс калиум сорбат, вкус, засладувач: натриум цикламат, ацесулфам К и сахарин натриум; Вит. Б6.

 

Земете 1 доза од 20мл (погледни го капачето) на ден од чист или разреден со 150мл вода веднаш после тренинг.

Немојте да пиете директно од шишето. Добро протресете пред употреба. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Чувајте го далеку од дофат на мали деца. Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Не го изложувајте на директна сончева светлина. Да се чува на собна температура. Од кога ќе го отворте, чувајте го шишето со затворено капаче во фрижидер и искоритете го во рок од 6 недели.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!