Amino Tyrosine 130 caps

  • 1.230,00ден860,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 860,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ01

Ознаки:  aminotyrosine130capsАМИНОКИСЕЛИНИ


Amino Tyrosine IronMaxx® е идеален додаток за пред тренинг и често се користи во фазата на исхрана и пред интензивните тренинзи. Амино киселина за формирање на протеин е важен фактор во растот на мускулите. Капсулите обезбедуваат лесно внесување и идеална доза. Со 2100мг Л-тирозин е важен додаток за сите надежни спортисти. Оваа амино киселина исто така често се користи за време на диетата, бидејќи тогаш е особено важно редовно да се снабди организмот со високо квалитетни протеини, овозможува телото да ги користи мускулните резерви за снабдување на енергија. Л-тирозин е идеален за внес на протеини помеѓу оброци и на тој начин го штити телото од несакана мускулна загуба!

ЗАЈАКНЕТЕ ЈА ВАШАТА МЕНТАЛНА МОЌ 
Постојат групи кои имаат посебна потреба за Л-тирозин. Најчесто тие групи вклучуваат спортисти и луѓе кои имаат напорнни тренинзи или работа во високи ментални побарувачки. Бидејќи тирозин е полу-есенцијални амино киселина, затоа мора да биде внесена преку исхраната со производи базирани на Л-тирозин.

ПРИДОНЕСУВА ВО:
- Зголемување на мускулната маса
- Одржување на мускулната маса

Л-тирозин е есенцијална амино киселина која игра важна улога на допамин, норепинефрин и делува како активатор на адреналин, со цел да се подигне потрошувачката на калории. Во исто време, може да има значително влијание врз намалување на внесувањето храна, а со тоа и на износот на калории внесени во текот на денот.

ТИРОЗИН е од особено значење за градба на мускулите !

 

Л-тирозин, говедски желатин (капсула), трикалциум фосфат, агент за ослободување (магнезиум соли на масни киселини).

Може да содржи траги од глутен, лактоза, соја и јајце.

 

Како додаток во исхрана по потреба земете 1-3 капсули дневно.Препорачуваме Амино Тирозин да се земат пред физички или ментален стрес.

Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана исхрана како и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на деца. Наведената препорачана доза не смее да биде прекорачена.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!