ANIMAL WHEY 2.3 kg

  • 4.700,00ден3.490,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 3.490,00ден

Достапност: На залиха

Производител: UNIVERSAL NUTRITION

Код на продуктот: 2500

Ознаки:  animalwhey2.3pbcweborder ПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ crazyoffers


Најсериозниот бренд во бодибилдингот испорачува производ кој потрошувачите го бараат со години.
ANIMAL WHEY е протеинска мешавина на (CFM) микрофилтриран во вкрстен проток протеин изолат од сурутка и ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка

25гр високо квалитетен протеин по порција
Повеќе од 50% чист изолат протеин од сурутка
Ги храни мускулите и ја спречува нивната деградација
Ниска содржина на шеќери и со висока сварливост
Три фантастични вкусови: чоколадо, ванила и јагода
Одлична храна за вашите мускули!

И за повеќето најпосветени спортисти, напорниот тренинг и исхраната едноставно не се доволни, им треба малку повеќе! Тоа може да се најде во ANIMAL WHEY!
ANIMAL WHEY е богат со лесно сварливи, брзо апсорбирачки протеини на сурутка, и на тој начин обезбедува градбени елементи потребни за побрз и подобар мускулен раст.

МУСКУЛНА ХРАНА ВО НАЈЧИСТА ФОРМА!

Протеинот е совршено средство за пополнување на празнините помеѓу оброците, обезбедувајќи концентрирана доза од најважниот макронутриент за физички активни луѓе. Денес речиси секој сериозен спортист користи протеини - наутро, меѓу оброците, по тренинг, пред спиење. Со таков корисен мускулен градежен производ, можностите се бесконечни.

ANIMAL WHEY ги исполнува и надминува очекувањата на дури и најзахтевните спортисти во смисла на растворливост, сварливост и вкус, бидејќи е во согласност со високите стандарди и формули.

Пилешко, бифтек, туна и јајца - ова се високо-протеински храни кои се консумираат секојдневно. Секој сериозен спортист или рекреатор се обидува да ги задоволи дневните квоти во протеински грами за кои смета дека се неопходни за да ги постигнат своите цели. Потребни се планирање оброци и време за нивна подготовка. ANIMAL WHEY е висококвалитетен производ за поедноставување на овој процес преку обезбедување на потребната дневна доза на протеини која е брзо и лесно подготвена. 

ANIMAL WHEY е навистина уникатен во својата класа, бидејќи содржи дури 81% протеини. Претставува мешавина на (CFM) микрофилтриран во вкрстен проток протеин изолат и ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка. Една доза содржи 25 грама протеин со повеќе од 50% чист изолат протеин од сурутка. Протеините со сурутка имаат висока хранлива вредност, се карактеризираат со висока содржина на есенцијални и не есенцијални амино киселини. Покрај тоа, протеините од сурутка имаат комплетна биолошка вредност, што значи дека ги содржат сите есенцијални амино киселини потребни за нашиот протеински синтетички организам. Бројни студии покажале дека протеините од сурутка, исто така, имаат антимикробни, антиинфламаторни, имуномодулаторни и антиоксидантни ефекти, како и можна улога во намалување на ризикот од одредени болести.

ANIMAL WHEY е одвоен од другите слични производи не само во однос на квалитетот, туку и во вкусот. Бидејќи, на крајот на краиштата, ако пиете повеќе протеински шејкови секојдневно за да ги задоволите вашите потреби за храна, поубаво е ако имате богат вкус во кој уживате.

Universal Nutrition ANIMAL WHEY
THE CHOICE OF CHAMPIONS

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!