ARGI POWER 1500 MEGA CAPS 120caps

  • 1.190,00ден

Eфикасен активатор на азотен оксид со максимални 1500 мг највисок квалитет на фармацевтски Л-аргинин хидрохлорид (HCl) во 1 капсула...

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.190,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3001

Ознаки:  argipower1500megacaps120 120capsПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


ПРИРОДЕН ЗГОЛЕМУВАЧ НА NITRIC OXIDE !

OLIMP MEGA CAPS® / MEGA CAPSULES® - ПРВИ, ОРИГИНАЛНИ, ЕДИНСТВЕНИ !

Argi POWER ™ 1500 MEGA CAPS®/ МЕГА CAPSULES® содржи 1500 мг највисок квалитет на фармацевтски Л-аргинин хидрохлорид (HCl) во 1 капсула !


Како делува Л-аргинин ХЦЛ и која е неговата цел?

- Го зголемува производството на азотен оксид за тренинзите

- Го намалува заморот и го промовира мускулниот раст

- Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем и сексуално здравје

Л-Аргинин е хранлива состојка од која се направени многу важни биолошки активни супстанции во телото, како што е азотниот оксид (NO). Тој е основен супстрат во биосинтезата на азотниот оксид (NO), што покажува широк спектар на дејство на ендотелиум на крвните садови, што резултира со нивно проширување и зголемување на протокот на крв низ ткивото. Ова го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи до мускулите и го зголемува протокот на анаболни хормони кои го стимулираат растот на мускулите. Самото зголемување на циркулацијата во мускулните ткива е директен сигнал за телото да ја зголеми големината и на тој начин индиректно влијае на зголемувањето на мускулното ткиво, моќта и издржливоста за време на тренингот. Исто така Л-аргинин делува како снабдувач на групата формамидини во биосинтезата на креатин.

Л-Аргининот дополнително го зголемува и лачењето на хормонот за раст и ја зајакнува мускулната анаболна состојба. Исто така, има позитивно влијание врз зголемување на општата отпорност на организмот.

Argi Power ™ Мега CAPS® / Мега Capsules® делува одлично како самостоен додаток, а исто така и како важен додаток на други производи на Олимп како: Creatine Xplode™, Creatine Monohydrate 1250 Мега CAPS® / Мega Capsules®, Creatine Monohydrate Powder, KРE-AЛКАЛИН 2500 Мega CAPS® / Мега Capsules®.

 

Л-аргинин е ефикасен активатор на азотен оксид , додаток во исхраната со фармацевстки чист и слободен Л-аргинин со највисок квалитет. Состојбата на технологијата на мега капсулите дозволува во секоја капсула да се додаде 1500 мг аргинин со највисок квалитет. Производот е препорачан за индивидуална дополна во исхраната. Моќта на мега дозата на чистиот Л-аргинин и азотен оксид значи подобро снабдување со крв, пумпање, снабдување со кислород и исхрана како и со снабдубање со помалку киселини во мускулите за време на тренингот.


89,8% L-аргинин хидрохлорид, агенс против стврднување - магнезиум соли на масни киселини, капсула (желатин, боја: Е 171).

 

Препорачана употреба: 1 капсула на ден пред тренинг или пред сексуалната активност, пиејќи со голема количина на вода. Пред употреба консултирајте се со вашиот доктор или нутриционист. Не е погоден за деца и млади лица.

Да не се надминува дневната препорачаната доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!