BCAA 20:1:1+ Xplode Powder 200g

  • 890,00ден

Дури 4,5 g на BCAA на 5 g. Сооднос со леуцин 20: 1: 1. Збогатен со l-цитрулин.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 890,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3135

Ознаки:  bcaa20:1:1+xplodepowder200gПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


СЕКОГАШ БИДЕТЕ ЕДЕН ЧЕКОР ПРЕД СИТЕ !!!

 
4 ... 3 ... 2 ... 1 ... 0 ... Xplode!
СОВРШЕНA ФОРМУЛА, НОКАУТИРАЧКА ДОЗА, ОДЛИЧЕН ВКУС !!!
XPLODE - КОМПЛЕКС НА ПРОИЗВОДИ КОИ ДОМИНИРААТ НА ПАЗАРОТ ВО ЕВРОПА !!!
 
Xplode е линија на додатоци кои се базираат само на апсолутно иновативни производи, наменети за луѓе со бескомпромисни очекувања. Единствениот состав на овие додатоци е резултат на напорите на научниците од лабораториите Олимп. 
Иновативната композиција на секој производ во линијата Xplode се базира на најефикасните и фармацевтски чисти активни супстанции со докажано и документирано, безбедно дејство.
 
Xplode е производна линија со одлична растворливост и сензационални, интензивно овошни и ароматични вкусови, кои можете да ги компонирате и комбинирате онака како што сакате. Употребата на максимална микронизација на прашкасти форми е компонента на совршена сварливост на активните супстанции во секој производ во рамките на оваа единствена линија.
 
НОКАУТИРАЧКА ДОЗА НА БЦАА !!!
5000 мг од највисок квалитет БЦАА по порција, збогатен со висока доза, 1000 мг на Л-цитрулин и магнезиум, натриум, цинк и витамин B6.
 
ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ЈА ЕКСПЛОЗИЈАТА ОД АНАБОЛИЧНАТА ЕНЕРГИЈА КОЈА ЌЕ ГИ РАСПРСНЕ ВАШИТЕ МУСКУЛИ !!!
БЦАА амино киселините се основни состојки на мускулите, кои што надоместуваат речиси 40% од нивната сува маса! BCAA Xplode® се незаменливи анаболични градливи материи кои ќе ви помогнат да изградите мускули цврсти како камен. Слободните форми на БЦАА амино киселините веднаш се апсорбираат во крвниот систем бидејќи не мора да го поминуваат дигестивниот процес, за разлика од протеините од храната. Поради тоа, веднаш по консумирањето тие одат таму каде што се најпотребни - мускулното ткиво. БЦАА во мускулите ги засилуваат анаболичните процеси, ја забрзуваат синтезата на протеините и помагаат во брза регенерација по вежбањето и градење на чиста мускулна маса.
 
Составот на BCAA Xplode 20: 1: 1 е дополнет со соодветна количина на Л-цитрулин, кој заедно со амино киселините со разгранети странични синџири, го дава ефектот на ОДЛИЧНА МУСКУЛНА НАПУМПАНОСТ. Ја подобрува васкуларноста, покажува целосно "ожичување" и обезбедува мотивација и сила за понапорен тренинг.
 
Високата доза ќе ги задоволи дури и најсложените клиенти и ќе ви заштеди време и пари.
Покрај тоа, ние се разликуваме со комбинација на минерали кои се хармонизираат едни со други и витамин Б6 за да се направи BCAA Xplode 20:1:1 комплетен додаток кој ги задоволува барањата на сите наши клиенти.
 
Минерален и витамински пакет !!!
Магнезиумот и витаминот Б6 се одговорни за правилно функционирање на нервниот систем, го намалуваат заморот и помагаат да се одржат соодветни психолошки функции, како и помош при одржување на соодветен енергетски метаболизам. Покрај тоа, научни студии докажуваат дека магнезиумот помага во соодветно функционирање на протеинските синтези на мускулите и соодветна синтеза на протеини. Натриумот го олеснува складирањето на гликоген и апсорпцијата на амино киселини, а исто така ја подобрува чувствителноста на мускулите на инсулин. 
Цинкот е од клучно значење за правилното функционирање на имунолошкиот систем, исто така влијае на користа на концентрацијата на тестостерон. Цинкот е од суштинско значење за синтеза на протеини и метаболизам на макронутриенти, како и за одржување на соодветна хомеостаза на киселинска база. Покрај тоа, тој придонесува за одржување на метаболизмот на масни киселини.

Препорачана употреба: земете 1-2 порции дневно - пред оброк или тренинг и по тренинг или пред спиење. Додадете 1 порција (7,2 гр прашок = 1 мерица) во до 200 мл вода. Конзумирајте го директно по подготовката.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува подалеку дофат на деца.

Предупредување: не се препорачува за деца, бремени жени или доилки. Седементација може да се појави, што не влијае на квалитетот и ефектот на производот.

 

амино киселини со разгранет ланец (63,1% Л-леуцин, 3,15% Л-валин, 3,15% Л-изолеуцин), 13,9% Л-цитрулин, регулатор на киселост - лимонска киселина; Ароми, натриум цитрат, 1,3% магнезиум оксид, засладувачи - ацесулфам К, сукралоза; Емулгатор - лецитини (од соја); 0,1% цинк бисглицинат (амино киселин хелат Албион®), 0,003% пиридоксин хидрохлорид - вит. Б6, бои: каротини (А), кармини (Б), рибофлавини (Ц), Е 150ц (Д), Е 150д (Е), Е 133 (Ж), патент Сино В (Г), индиго кармин , Хлорофили и хлорофилини (I), куркумин (J), антоцијани (K), екстракт од папрака (Л), бетанин (M), јаглерод од зеленчук (Н). (A) - (З) - Во зависност од вкусот на производот за употребените состојки, видете ги симболите (A-Z) до датумот на минимална издржливост (најдобро пред).

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!