Body Sculpture Resistance Loop Bands

  • 200,00ден

Body Sculpture Resistance Loop Bands - Гумена прстенеста лента наменета за истегнување и зајакнување на сите групи на мускули.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 200,00ден

Достапност: На залиха

Производител: HARDCORE RULES

Код на продуктот: ХКР063

Ознаки:  bodysculptureresistanceloopbandsФИТНЕСОПРЕМА


Гумена прстенеста лента наменета за истегнување и зајакнување на сите групи на мускули.
 
PBC BODY SCULPTURE  мини растегливи ластици
 
1. Идеални за странични движења
2. Активирање на флексорите на колкот и глутеусот
3. За зајакнување на мускулите на ротационата манжентна на зглобот.
 
Достапни во 5 различни нивоа на оптеретувања од 2.3 - 23 кг
 
Идеален за користење во секаков тип на спорт на пример кошарка, боречки вештини, странични движења во фудбал, одбојка..
 
Зајакнува:
- стомачни мускули
- рамена
- раце
- задник
- половина и
- нозете
 
Се користат и при вежби за рехабилитација
 
Погоден како за женскиот така и за машкиот пол  кои сакаат да поминуваат секој ден по 10-15 минути вежбање за да формираат совршено тело.
 
Може да се користи дома, во канцеларија, на отворено
 
Изработени од латекс со највисок квалитет
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!