CARNI-TEA - L-CARNITINE & GREEN TEA 30 капсули

  • 330,00ден250,00ден

CARNI-TEA е совршена комбинација на L-carnitine и екстракт од зелен чај од највисок квалитет, кој ќе ви помогне да ја постигнете и одржите вашата фигура

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 250,00ден

Достапност: На залиха

Производител: D.N.A. Your Supps

Код на продуктот: дна05

Ознаки:  CARNITEALCARNITINEGREEN. TEAПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА carni-teal-carnitinegreen капсулиСЛАБЕЕЊЕ


Carni-Tea е сензационална комбинација на Л-карнитин и екстракт од највисок квалитет на зелен чај, кој помага безбедно и ефикасно да ја одржува фигурата на вашите соништа.
 
 
 
Л-карнитинот ги транспортира масните киселини преку внатрешната митохондријална мембрана во матрицата на клеточниот центар, каде што се одвива реакцијата на нивното согорување. Така, L-карнитин е главната состојка за оксидација на масни киселини, и како резултат на тоа, придонесува за побрзо постигнување на посакуваната форма. Покрај тоа, L-карнитинот е многу важен фактор за правилно функционирање на мускулите.
 
Екстрактот од зелен чај, стандардизиран за најважната активна состојка во EGCG, дополнително ќе го забрза вашиот метаболизам и со тоа позитивно ќе влијае на процесот на намалување на маснотиите. Истражувањата покажаа значително зголемување на трошоците за енергија, губење на тежината, намалување на обемот на половината без истовремено зголемување на крвниот притисок или зголемување на срцевиот ритам.
 
Предности на Carni-Tea :
- безбедна и ефективна комбинација на состојки кои согоруваат маснотии
- висок квалитет, произведен со користење на висококвалитетни суровини
- богат енергетски состав
 
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!