100% CASEIN BUILD 1816g

  • 3.200,00ден2.390,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: EVERBUILD NUTRITION

Код на продуктот: ЕБ16

Ознаки:  100caseinbuildwheyПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТ 1816g ПРОТЕИНИ ПРЕМИУМПОНУДИ


Предности:
Стабилен проток на потентни аминокиселини
Бавна оптимална апсорпција
Мешавина од Мицеларен Казеин Изолатн, Калциум Казеинат, Протеин Концентрат од Млеко
0.5гр шеќери
Го поддржува растот на мускулите
Збогатен со пребиотик
Овозможува подобра регенерација

Сите протеини имаат свои уникатни својства и сите знаеме дека најголемата јачина на казеинот е - Тајмингот. Стабилен проток на потентни аминокиселини со бавна, но оптимална апсорпција е клучот за закрепнување.
Everbuild 100% CASEIN BUILD е одличен пример за бавно апсорбирачки протеински состав направен од мицеларен казеин изолат, калциум казеинат и протеин концентрат од млеко. Крајниот производ ги задржува предностите како казеин, но тоа што го одвојува од конкуренцијата е содржината на протеин од сурутка.

Високата протеинска филтрација ја намалува вкупната содржина на шеќер скоро на нула, во комбинација со додадениот пребиотик се совршени за секој спортист кој сака да остане "чист" без оглед на неговата последна цел.

Зголемете го растот на мускулите пред спиење и обезбедете бавен и стабилен проток на аминокиселини со часови. Ова ќе ви помогне да ја избегнете катаболичката состојба на распаѓање на мускулните протеини што започнува кога вашите мускули се лишени од вистинските хранливи материи. Обезбедете му го потребниот градежен материјал на вашето тело и отклучете го вашиот вистински потенцијал. Не ги гладувајте вашите мускули.

За да ги создадете тие големи и квалитетни мускули, треба да ја совладате уметноста за нивно обновување. После тренинг и за време на вашиот сон ви требаат дополнителни хранливи материи за да ги вратите мускулните влакна. Високата формула за аминокиселини во комбинација со типовите на протеини со бавно ослободување е имено одличен чекор за да го направите ова преку сон.
Клучот за успех во спортот е да можете да се подготвите. Да се ​​направат многу мали чекори што ќе станат голем скок следниот ден. Правилната исхрана е еден од тие чекори. Подобрете го со напредни технологии што се користат во 100% CASEIN BUILD и обезбедете му го на вашето тело потребното гориво за да се оствари сонот. Исклучително мускулно ткиво не може да се гради преку ноќ, но пиењето шејк од 100% CASEIN BUILD ќе ги префрли анаболните процеси во вашето тело, приближувајќи се на чекор до вашето совршенство.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!