CLA 130 caps

  • 1.230,00ден800,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 800,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: им35

Ознаки:  cla130capsСЛАБЕЕЊЕ


САКАТЕ ДА ОСЛАБНЕТЕ БЕЗ ЈО-ЈО ЕФЕКТ?
НАШИОТ СЛИМ ПРОИЗВОД "CLA" Е ВИСТИНСКИОТ ПРОИЗВОД ЗА ВАС !

CLA - ЗА ЗДРАВО НИВО НА МАСТИ ВО КРВТА !!!

Што е CLA ?
CLA е кратенка за коњугирана линолова киселина.
Таа е изомер на линолова киселина ( ЛА ) и може да се најде во месото и во другите прехранбени производи. 

CLA е безбедно и научно докажан ефикасен додаток.
Една од главните причини за појава на дебелина е недостаток на CLA во телото. Поради различниот начин на исхрана на добитокот, за производство на месо, нивото на КЛА во намирниците е намалено за 60 посто во последните триесеттина години.

Единствен начин за да се задоволат потребите од КЛА е употреба на месо и намирници кои ја содржат истата или да се употребуа во форма на капсули како додаток во исхраната.
- CLA игра важна улога во намалување на мастите и зголемување на мускулниот тонус, што е докажано со клинички истражувања.
- CLA го поттикнува развојот на мускулите, ги намалува мастите и создава оптимална средина за подобрување на здравствената состојба.
- CLA го спрчува страшниот јо-јо ефект: континуирано губење и добивање на тежина со традиционалните диети.

Механизмите на дејство кои што CLA ги користи за намалување на телесните масти се:
- Ги намалува телесните масти апсорбирани и акумулирани од јадењето бидејќи инхибира липопротеин липаза, ензим кој е есенцијален за олеснување на влезот на триглицеридите во клетките.
- Ја зголемува стапката на употребени телесни масти, процес кој се случува во митохондриите на мускулните клетки со стимулирање на ензимот CPT (карнитин трансфераза П.). 
- Го намалува вкупниот број на масни клетки во телото.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!