CLA 2000 180caps

  • 1.200,00ден960,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 960,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ017

Ознаки:  cla2000180capsКЛА СЛАБЕЕЊЕ


 

 

КЛК (CLA) Конјугираната линолинска киселина е природна маснa киселини. Најбогатите извори на КЛК се: храната од животинско потекло, на пример, млечните производи, говедско и овчо месо - но, треба да се истакне дека само од животни хранети со трева, а не од конвенционално одгледувани животни. А во растителни извори на КЛК се вклучуваат, лененото семе и сончогледовото масло.

Линолинскта киселина е моќен антиоксидант во организмот и е вклучен во илјадници метаболички процеси. КЛА инхибира липопротеин липаза, ензим кој е есенцијален за олеснување на влезот на триглицеридите во клетките. Но, ова не е само неговата акција во поддршка на намалувањето на телесните масти, докажано е во бројни студии дека КЛК го зголемува искористувањето на масни киселини во текот на термогенезата. Затоа, оваа супстанца се препорачува за луѓе кои сакаат да намалат тежина.

 

 

Зошто CLA 2000 од SUPERIOR 14?

- Секоја капсула содржи највисок квалитет од активната супстанција која дава поддршка во борбата против непотребните килограми.

- Идеално помага за намалување на масти во телото и го спречува јо-јо ефектот.

- Се намалува обемот на масните клетки со што значително се намалува тежината.

- Помага во задржување и сголемување на мускулниот тонус

- Го стимулира транспортот на молекулите на мастите во митохондриите каде што тие се искористуваат, а со тоа и се добива многу побрз извор на енергија неопходна за секој тренинг.

- Добиен од 100% зеленчуков извор.

 

За најдобри резултати CLA треба да се земa заедно со здрава исхрана и редовно вежбање.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!