100% EAA's ZERO 500g

  • 1.790,00ден1.230,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.230,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ34

Ознаки:  100eaazero500gАМИНОКИСЕЛИНИ


АМИНО КИСЕЛИНИ НА СОСЕМА ДРУГО НИВО

100% EAA's ZERO ви ги нуди сите осум есенцијални аминокиселини + полу есенцијалната аминокиселина хистидин во еден производ!. Полетување сега! Производот е совршено прилагоден за во вашата фаза на градење мускули! Не само што есенцијалните аминокиселини го поддржуваат зголемувањето на чистата мускулна маса, туку и на одржување на мускулите (на пример, во спортови за издржливост) и служат за подобрување на вашите перформанси во боди-билдинг, тежински тренинзи и атлетика. Со други зборови: поголема мускулна моќ, подолга издржливост и експлозивна сила. Протеиногените, слободните аминокиселини, во овој производ се брзо апсорбиирачки и се одговорни за цела низа клучни, анаболни метаболички процеси за време на синтезата на протеини во мускулите.

Докажан германски висок квалитет од производителот IronMaxx®

Есенцијални аминокиселини во прав за вашата врвна изведба
Забрзувањето на вашите анаболни, односно процеси на градба на чиста мускулна маса, не се единствениот ефект на овој производ. Есенцијалните аминокиселини имаат важна улога во многу други метаболички процеси, во заштитата на клетките, формирањето на ензими и хормони и во зајакнувањето на вашиот имунолошки систем.

BCAA - моќта EAA
Меѓу есенцијалните аминокиселини во овој прав, може да се најдат и трите BCAA (аминокиселини со разгранет ланец) Л-леуцин, Л-валин и Л-изолеуцин. Тие се исто така познати како „мускулни аминокиселини“, бидејќи се лесно достапни за мускулните клетки, а со тоа и за зголемување на вашите мускули и перформанси без да се поминува црниот дроб.

ШЕЈК ПОДГОТВЕН ЗА ПИЕЊЕ БЕЗ ШЕЌЕРИ

Предности на 100% EAA's ZERO на прв поглед:

  • Амино киселини во прав со сите 8 есенцијални аминокиселини ЕАА
  • Збогатени со полуесенцијалната амино киселина хистидин
  • Најбрза заштита и регенерација на мускулите
  • Го поддржува имунолошкиот систем
  • Лесна подготовка и брза апсорпција
  • Без шеќери
  • Без шеќер - засладен со сукралоза и природни стевиол гликозиди

 

мешавина на амино киселини(Л-леуцин, Л-лизин хидрохлорид, Л-ванил, Л-изолеуцин, Л-треонин, Л-фенилаланин, Л-метионин, Л-хистидин хидрохлорид, Л-триптофан), закиселувач(лимонска киселина), инулин, арома, обојувач(антоцианин), агенс за згуснување (ксантин гума), екстракт од цвекло**, засладувачи(сукралоза, стевиол глукозоиди). Може да содржи траги од Лупин, Јајца, Глутен, Млеко и Соја.

 

Како додаток во исхрана земете 15гр (одприлика 1 натрупана лажица) во 200-350мл вода во шејкерот. Протресете енергично 20 секунди. Ви препорачуваме да го пиете пред или по тренинг, натпревар или физички напор.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Чувајте го заштитено од топлина, влага и сончева светлина.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!