FITNESS PIZZA 500g

  • 490,00ден370,00ден

FITNESS PIZZA 500g - FITNESS PIZZA 500g - ВИСОКО ПРОТЕИНСКА СМЕСА НА ТЕСТО ЗА ПИЦАЛесна подготовка на смесата, се додава само водаТри пати повеќе протеини отколку во обичното тесто за пицаПротеинска комбинација од сурутка,јајца,протеин од пченица, семки о

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 370,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ41

Ознаки:  fitnesspizza500gСУПЕРХРАНА ПРОТЕИНИ


ВИСОКО ПРОТЕИНСКА СМЕСА НА ТЕСТО ЗА ПИЦА

Лесна подготовка на смесата, се додава само вода
Три пати повеќе протеини отколку во обичното тесто за пица
Протеинска комбинација од сурутка,јајца,протеин од пченица, семки од тиква и сончоглед

Здрава алтернатива кога имате зголемен апетит
Оваа пица е многу популарна меѓу спортистите особено на таканаречениот CHEAT DAY. Сигурно секој од нас има ден кога покрај строгата диета се посакува да се касне вкусна и крцкава пица, тешко може да се најде некоја алтернатива. Затоа IronMaxx ви нуди фитнес пица која е здрав и вкусен начин да ја задоволите желбата за пица.
Фитнес смесата за тесто за пица од IronMaxx содржи фантастични 35% протеини, што е три пати повеќе од стандардната пица. Висококвалитетна мешавина од протеини од белка од јајце и прав од сурутка ,пченица, протеини од семки од тиква и сончоглед, обезбедува оптимален раст на мускулите. 
Квасецот во комбинација на брашно од пченица, соја и овесна каша - дозволува тестото да нарасне и да се добие истиот изглед како секојдневните пици. Пропорцијата на јаглехидрати во вака подготвената мешавина од пица е 39%. Долготрајната ситост е обезбедена од скоро 7% влакна по порција.

 

Состојки: пченично брашно, протеинска мешавина (протеини од пченица, протеини од семки од тиква, протеини од сончогледово семе, белка од јајце, пилешко сурутка збогатена со протеини), брашно од соја, квасец, сол, емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), овесна каша. Може да содржи траги од лупин.

 

Подготовка:
Измешајте 100гр смеса со 75мл вода и мешајте околу 4 минути со рачен миксер додека не направите мазно тесто. Покријте го околу 20 минути. Потоа развлечете го тестото помеѓу две ленти хартија за печење. Отстранете ја горната хартија за печење и додајте состојки колку што ви е потребно. Печете околу 10-12 минути на 200-220 ° С со циркулирачки воздух.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!