FITNESS PIZZA 500g

  • 500,00ден250,00ден

FITNESS PIZZA 500g - FITNESS PIZZA 500g - ВИСОКО ПРОТЕИНСКА СМЕСА НА ТЕСТО ЗА ПИЦАЛесна подготовка на смесата, се додава само водаТри пати повеќе протеини отколку во обичното тесто за пицаПротеинска комбинација од сурутка,јајца,протеин од пченица, семки о

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 250,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ41

Ознаки:  fitnesspizza500gСУПЕРХРАНА ПРОТЕИНИ ДИЕТА


ВИСОКО ПРОТЕИНСКА СМЕСА НА ТЕСТО ЗА ПИЦА

Лесна подготовка на смесата, се додава само вода
Три пати повеќе протеини отколку во обичното тесто за пица
Протеинска комбинација од сурутка,јајца,протеин од пченица, семки од тиква и сончоглед

Здрава алтернатива кога имате зголемен апетит
Оваа пица е многу популарна меѓу спортистите особено на таканаречениот CHEAT DAY. Сигурно секој од нас има ден кога покрај строгата диета се посакува да се касне вкусна и крцкава пица, тешко може да се најде некоја алтернатива. Затоа IronMaxx ви нуди фитнес пица која е здрав и вкусен начин да ја задоволите желбата за пица.
Фитнес смесата за тесто за пица од IronMaxx содржи фантастични 35% протеини, што е три пати повеќе од стандардната пица. Висококвалитетна мешавина од протеини од белка од јајце и прав од сурутка ,пченица, протеини од семки од тиква и сончоглед, обезбедува оптимален раст на мускулите. 
Квасецот во комбинација на брашно од пченица, соја и овесна каша - дозволува тестото да нарасне и да се добие истиот изглед како секојдневните пици. Пропорцијата на јаглехидрати во вака подготвената мешавина од пица е 39%. Долготрајната ситост е обезбедена од скоро 7% влакна по порција.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!