FlexIt Gold Drink 400g + Flexit Gold Gel 100ml

  • 1.390,00ден990,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Производител: NUTREND

Код на продуктот: НУ33/1

Ознаки:  flexitgolddrink400gПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА gel100ml ЗАШТИТАНАЗГЛОБОВИ


FLEXIT GOLD DRINK е извонреден инстант пијалок кој содржи девет активни состојки со одличен нутритивен и физиолошки ефект. Најважните активни супстанции се наоѓаат во специјалниот специјалниот рибин колаген пептид Naticol ® , произведен од ензимска хидролиза, која се истакнува поради неговата ниска молекуларна тежина.

Друга активна состојка е метилсулфонилметан (МСМ), кој содржи органски врзан сулфур. Меѓу активните супстанции, исто така, треба да се спомене и витаминот Ц, кој придонесува за нормално формирање на колаген, Boswellia Serrata, хијалуронска киселина и витамин Б6, што придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот. Витаминот Д придонесува за нормално искористување на калциум и фосфор, кој се користи за создавање коски и заби, а дополнително го зајакнува имунитетот.

9 активни состојки:
- Глукозамин сулфат
- Хондроитин сулфат
- Риба колаген пептиди
- Витамини Б6, Ц, Д
- Натриум хиалуронат
- Boswellia serrata
- МСМ (метилсулфонилметан)

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!