GOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® 300tabs

  • 2.100,00ден

Пилешки хидролизирани протеини од највисок квалитет.GOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® 300tabs - GOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® - СЛЕДНОТО НИВО НА АМИНО КИСЕЛИНО !Дали сте знаеле дека :- Содржат највисок квалитет на хидролизирани протеини од

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.100,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3122

Ознаки:  goldchickenproamino9000megatabs300tabs chicken-pro™tabs®АМИНОКИСЕЛИНИGOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® - СЛЕДНОТО НИВО НА АМИНО КИСЕЛИНО !

Дали сте знаеле дека :

- Содржат највисок квалитет на хидролизирани протеини од пилешко месо

- Се 380% повеќе концентрирани од пилешките гради

- КОМПАТАБИЛНИ СЕ СО ПАЛЕО ДИЕТА

- Лесно сварливи амино киселини

- Се со брза кинетичка апсорпција

- Имаат одличен извор на голема доза на амино киселини (ЕАА и БЦАА)

- Се со 9,4 гр АМИНО КИСЕЛИНИ ВО ЕДНА ПОРЦИЈА

- Содржат Л-пролин - амино киселина која е од суштинско значење за производството на колаген

- Е производ на амино киселини за употреба после вежбање или помеѓу оброци

- Ја забрзуваат регенерацијата после тренингот

- Поттикнува анаболизам (ги штити на мускулите од деградација)

- Ја зголемува отпорноста и го намалува ризикот од повреда

За да се создадат GOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® користани се пилешки хидролизирани протеини од највисок квалитет. Производот има висок процент на протеини и многу ниски ниво на јагленохидрати и масти.

Брзата испорака на амино киселини, за да се обнови структурата на скелетните мускуи, е од клучно значење за генерирање и одржување на напредокот на тренингот.


GOLD CHICKEN-PRO™ AMINO 9000 Mega Tabs® е целосен извор на животински протеини. Вкупната содржина на амино киселини во една порција е 9403 мг. Тоа ги вклучува сите протеиногенични амино киселини, вклучувајќи ги и есенцијални амино киселини (т.н. од суштинско значење – ЕАА) во вкупен износ до 2.766 мг по порција. Покрај тоа, присутни се и амино киселините од разгранетиот синџир (БЦАА) кои имаат моќен анаболен и антикатболен ефект. Вклучено во пилешките хидролизирани протеини е и амино киселината Л-пролин, која широко се користи во бодибилдингот и тежинските спортовите, која има способност да ја регулира активноста на mTOR киназта и има анаболен ефект.

Пилешкиот хидролизат има висока содржина на Глицин, Л-аргинин, Л-пролин и Л-аланин.

Подготовката е наменета за сите лица со зголемена побарувачка на висок квалитет, брзо сварливи протеини, личности со недостаток на есенцијални амино киселини и за луѓе со активен животен стил.

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!