Gold Omega 3 Spord Edition 30caps

  • 250,00ден

Gold Omega 3 Spord Edition 30caps - Gold Omega 3 Sport Edition е додаток во исхраната кој содржи премиум, концентрирано рибино масло од риба од на ладна вода, стандардизирано за да содржи 65 омега-3 киселини.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 250,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3071

Ознаки:  goldomegaspordedition30capsпротеин ОМЕГАМАСТИ pbcorderonline


Gold Omega 3 Sport Edition е додаток во исхраната кој содржи премиум, концентрирано рибино масло од риба од на ладна вода, стандардизирано за да содржи 65% омега-3 киселини. 
 
Омега-3 масните киселини се група на полинезаситени масни киселини. Тие се водат како суштински незаситени масни киселини, и тие треба да бидат вклучени во секоја исхрана без исклучок. Резултатите од бројните клинички студии покажале дека конзумирањето омега-3 киселини помага во одржувањето на правилното функционирање на телото. Бидејќи е тешко да се обезбеди телото со доволни количини на такви киселини преку храната, се препорачува користење на соодветни додатоци. Бидејќи внесувањето на овие компоненти во исхраната честопати е недоволно, препорачливо е да се снабдат со нив во форма на соодветни препарати кои содржат омега-3 киселини. 
 
Истражувањата покажале дека инкорпорирањето на соодветни количини на омега-3 киселини во исхраната:
 
- придонесува за правилно функционирање на срцето (резултат на консумирање вкупно од најмалку 250 мг ЕПА и ДХА киселини дневно) 
- помага да се одржи соодветно ниво на триглицериди (резултат на консумирање на вкупно најмалку 2 гр ЕПА и ДХА киселини дневно) 
- помага да се одржи здрав крвен притисок (резултат на консумирање на најмалку 3 гр ЕПА и ДХА киселини дневно) 
- помага во одржувањето на здрави функции на мозокот (резултат на конзумирање вкупно од најмалку 250 мг на ДХА дневно) 
- помага да се одржи здрав вид (корисни резултати од конзумирање на 250 мг ДХА дневно).
 
Рибино масло во Олимп капсулите  е со висок квалитет,  содржат дури Eicosapentanoic acid 33% ЕПА, Docosahexanoic acid 22% ДХА и други омега-3 масни киселини, кои се со висок квалитет и  основна  компоненти на додаток во храната.
 
Омега 3-масните киселини помагаат во:
- Слабеење, превенција од појавата и спречувањето на прогресијата на разни болести како што се аритритис, некои облици на карцином, кардиоваскуларни болести, депресија.
- Овие масни киселини имаат клучна улога во растот и развојот на мозокот и за невролошкиот систем.
- Го намалуваат нивото на холестерол и триглицериди во крвта
 
Gold Omega 3 Sport Edition најдобро функционира ако се користи заедно со здравствен додаток понуден од Олимп Лаборатории како: Vita-Min PLUS, Chela-MAG B6 Forte и Chela-Zink.
 
СТАНДАРДИЗИРАНИ ДА СОДРЖАТ 65% ОМЕГА-3 КИСЕЛИНИ!
 
Gold Omega 3 Sport Edition: СПОРТСКА ВЕРЗИЈА НА НАЈДОБРИОТ ДОДАТОК ВО ИСХРАНАТА СО ОМЕГА-3 МАСНИ КИСЕЛИНИ!
 
ВНИМАВАЈТЕ НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ И ОДБЕРЕТЕ - Gold Omega 3 Sport Edition
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!