GONUTS 350g

  • 460,00ден390,00ден

Содржи 25% протеин од сурутка..Без палмино масло и додаден шеќер..Совршено за појадок или закуска..Лесно за мачкање..100% Италијански Производ

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Daily Life

Код на продуктот: АИ02

Ознаки:  gonuts350gКАТЕГОРИИ БЕЗШЕЌЕРИ


GONUTS крем! Е крем со какао и лешник со 25% протеин од сурутка, без палмово масло и без додаден шеќер. Во составот на рецептоте а комбинирана најдобрата италијанска традиција со најсоодветен нутритивен профил за фитнес стил на живот, користејќи ги само висококвалитетни суровини со најдоброто какао и лешници!

 

Чувајте го производот на ладно и суво место на температура од 20- 22°С.
Не го чувајте во фрижидер.
Прекумерно конзумирање може да предизвика лаксативно дејство.
Секое појавување на поделба на маслото на површината е природно.

 

Bubble Snake Wafer (Cocoa and Hazelnuts)
засладувач (малтитол), протеинска мешавина ( протеин од сурутка изолат, протеин од соја ), путер од шеа, растителни масла и масти (сончоглед, путер од какао), паста од лешник (6%), емулгатор: сончогледово лецитин, природни вкусови. Може да содржи соја, јајца и други ореви.

WhitePassion (White Chocolate)
засладувач (малтитол), протеинска мешавина ( протеин од сурутка изолат, протеин од соја ), путер од шеа, растителни масла и масти (сончоглед, путер од какао, шафран), емулгатор: соја лецитин, зачини. Може да содржи соја, јајца и други ореви.

Sweet Pleasure (Almond)
засладувач (малтитол), протеинска мешавина (протеин од сурутка изолат, протеин од соја), путер од шеа, растителни масла и масти (сончоглед, путер од какао, шафран), емулгатор: соја лецитин, зачини. Може да содржи траги од соја и други ореви. Чувајте го производот на ладно и суво место.

Tropical Sense (Coconut)
засладувач (малтитол), протеинска мешавина (протеин од сурутка изолат, протеин од соја), путер од шеа, растителни масла и масти (сончоглед, путер од какао, шафран), емулгатор: соја лецитин, зачини. Може да содржи соја, јајца и други ореви.

Caramel Glee (Caramel and Chocolate)
засладувач (малтитол), протеинска мешавина ( протеин од сурутка изолат, протеин од соја ), сончогледово масло, какао во прав со малку маснотии , емулгатор: сончогледово лецитин, ароми.

Алергени информации: Може да содржи соја, јајца и други ореви.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!