GREEN TEA 130caps

  • 1.100,00ден730,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден... Испорака до Карго Експрес База. За оваа промоција не следуваат дополнителни попусти и гратиси. Рокот на производот е до крај на 10.2022.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 730,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: им36

Ознаки:  greentea130capsЗГОЛЕМУВАЧИНАЕНЕРГИЈА ТОППОНУДИ ПРЕМИУМ


Зелен чај - силен екстракт од 750 мг во една капсула(одговара на количината на активни состојки од 8 чаши чај)
Еден од најдобрите антиоксиданти и природни средства за слабеење.
Главни придобивки: Ја зголемува енергијата,
Има смирувачки ефект
Ги подобрува менталните способности
Стимулирање на термогенеза во организмот и потрошување на вишокот калории
Дополнителни придобивки:Зелениот чај се користи во превенција на атеросклероза, влијае на намалување на лошиот холестерол ((LDL) и подигање на добриот (HDL). На дијабетичарите им помага да го контролираат нивото на шеќер во крвта, а полифенолите од зелен чај може да помогне и кај многу други болести и тегоби, како спор метаболизам, воспалителен артритис, грип, настинка ...
Предноста на екстракт од зелен чај во однос на класичниот чај од вреќичка е во тоа што на овој начин земаме повеќекратно поголема доза на активни материи отколку кога пиеме чај, а докажано е дека телото подобро ги апсорбира полифенолите од екстрактот на зелен чај.
Пакување од 130 капсули (43 дневна дози по 2250 мг екстракт од зелен чај што е еднакво на 24 чаши зелен чај)

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!