100% HYDRO WHEY 908g

  • 2.200,00ден1.800,00ден

За достава се доплаќа 100ден. Достава до КАРГО БАЗА во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.800,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ021

Ознаки:  100hydrowhey908gПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ


Superior 14 Hydro Whey Zero обезбедува импресивни 30гр висококвалитетен чист протеин по порција, со додадени BCAA за да му помогнете на вашето тело да ги нахрани мускулите после интензивните тренинзи.

Оваа формула нема додаден шеќер и помалку од 1гр јаглехидрати по порција. Основните аминокиселини не можат да бидат создадени од нашето телото и да ја стимулираат синтезата на протеините за да се постават основи за раст на мускулите, затоа овој додаток на аминокиселини со разгранетиот ланец ќе им помогне на вашите мускули да побрзо да закрепнат и ќе го поддржуваат анаболизмот.

HYDRO WHEY ZERO на Superior 14
Протеинска матрица на висококвалитетен чист протеин од:
Хидролизиран Протеин Изолат од Сурутка
Протеин Изолат од Сурутка
Ултра филтриран со вкрстен проток протеин концентрат од сурутка (CFM WHEY)
Со додадени ЕКСТРА BCAA за да ја зголемат мускулната анаболна средина со што ќе се зголеми растот на вашите мускули
Збогатен со ЕНЗИМ Лактаза - за подобра сварливост на протеинот и побрза абсорбливост
Неверојатни 30гр ПРОТЕИН по порција
Со помалку од 1гр јаглехидрати по порција
Микронизиран Л-глутамин
БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!