Iso-Pro ZERO 1000g

  • 1.990,00ден1.390,00ден

За достава се доплаќа 100ден. Достава до КАРГО БАЗА во градот.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Superior 14

Код на продуктот: СУ029

Ознаки:  iso-prozero1000gПРОТЕИНИ wheyИЗОЛАТ


Superior Iso-Pro Zero содржи хранливи состојки наменети да ја поддржат портошувачката при интезивни мускулни напори, посебно наменети за спортисти, не содржи лактоза, масти и шеќери. Протеинот овозможува раст и одржување на мускулната маса и одржување на коските. Содржан е од прецизна комбинација на протеини дизајнирани да направат оптимална средина за развој на мускулите. Овој протеински состав содржи брз дигестивен протеин изолат од сурутка и концетрат кој ќе ве наполни со протеин после напорен и истрошувачки тренинг.

Протеин изолат од сурутка  е 90% чист протеин. Тие протеини се најчисти и со максимално биодостапна форма на протеини од сурутка што постојат. Имаат висока содржина на амино киселини од разгранет ланец на амино(БЦАА) и висока содржина (повисока од било кој извор на протеин) на Л-Глутамин, нај присутната слободна амино киселина во човечката крв. Покрај тоа, протеинот од сурутка содржи есенцијални амино киселини (ЕАА). Тие се потребни (за човечкото тело и мускулното ткиво), бидејќи човечкото тело не ги синтетизира, па затоа мора да бидат внесени преку здрава диета.

Одличен производ кој придонесува максимална заштита на мускулното ткиво при градење на мускулната маса и намалување на телесната тежина.

Главни предности на Superior Iso-Pro Zero :
- произведен врз основа на протеин изолат од сурутка - протеини со најбрза апсорбливост и со највисок квалитет
- многу висока содржина на есенцијални амино киселини
- промовира побрз раст на мускулната маса
- побрза регенерација
- помага во побрзо намалување на телесните масти

Протеинска матрица [Изолат протеин од сурутка, хидролизиран протеин изолат од сурутка, ултра филтриран и со вкрстен проток протеин концентрат од сурутка], обезмастено какао во прав (9%), ароми, растителни масла [Растителни триглицериди со среден ланец (MCT) од кокосово масло (содиумулси], емулгатор (натриум карбоксиметил целулоза), засладувачи (сукралоза, ацесулфам-к), ванилин кристал.

Информации за алергени: Произведено во објект кој преработува глутен, соја, јајца и јаткасти плодови.

 

Како додаток во исхрана земете една порција (30 гр – една рамна мерица) со до 300 мл вода за да го подготвите вашиот протеински напиток. Како додаток во храна, земајте 1 порција дневно. Во деновите кога тренирате консумирајте го веднаш по тренингот. Во деновите кога не тренирате консумирајте го веднаш по будењето

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Чувајте го добро затворено на температура меѓу 5-30°Ц. Чувајте го подалеку од директна топлина, влага и сончева светлина. Одкако ќе го отворите не го чувајте производот повеќе од 6 месеци.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!