BCAA 4:1:1 Xplode 200g

  • 790,00ден

4,5 g на BCAA на 5 g. BCAA 4:1:1 Xplode 200g - Запознајте го најновиот “С

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 790,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3038/1

Ознаки:  bcaa4:1:1xplode200g ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


 
Запознајте го најновиот “СПЕЦИАЛИТЕТ“ на Olimp Sport Nutrition®.
BCAA Xplode Powder® 4:1:1
 
- 4 пати поголем соодносот на леуцин, изолеуцин и валин 4:1:1
- 90% концентрација на амино киселина во секоја порција
- 4500 мг БЦАА по порција
- Екстра растворливост
- Одлични вкусеви
- 100 ПОРЦИИ
- Прилагоден и за Вегетаријани
- Економично пакување (1 пакување за дури и 3 месеци на дополнување)
БЦАА е разгранет синџир на амино киселини со разгранет алифатичен страничен ланец. Во групата на протеини амино киселини тие се: леуцин, изолеуцин и валин. Тие претставуваат во просек од 40% од дневниот внес на протеини. Едни од најпопуларните амино киселини за спортистите во повеќето дисциплини.
BCAA Xplode Powder® 4:1:1 - разгранетиот синџир на амино киселини со уште поголем процент од 4:1:1 (Л-леуцинот L-Валин Л-изолеуцин) сега ќе се обезбеди уште поголем анаболен ефект на вашите мускули.
Со BCAA Xplode Powder® 4: 1: 1 до 90% чисти, високо микронизирани и добро растворливи амино киселини, кои со дневната доза ќе обезбедите висок внес на леуцин за заштита на вашите мускули против катаболизам.
Л-леуцин е главен претходник во синтезата на мускулниот протеин по исцрпувачките тренинзи. Како што е познато, неговиот ефект е засилен со додавање на други разгранети амино киселини како што се Л-валин и Л-изолеуцин, така што нивната синергија многу посилно ја стимулира mTOR патека на рибозомалните протеини, што пак го предизвикува процесот на регенерација и зголемување на чистата мускулна маса. За време на тренингот нивото на леуцин во крвта може да се намали и до 30%.
Истражувањата покажале дека и покрај додатокот на протеинот, во износ од 1,26гр /кг телесна тежина, во текот на еден долг тренажен процес, повторно доведува до намалување на нивото на леуцин во телото. Недостатокот на соодветна концентрација на амино киселини во плазмата и мускулни клетки може да доведе до зголемен катаболизам на мускулите, а во исто време телото може брзо да ги исцрпи своите резерви на мускулен гликоген. Така што процесот на регенерација е нарушен и помалку ефикасен.
Леуцин е, исто така, од суштинско значење за цуклусот аланин - гликоза, што во прилог на неговата градбена структура, исто така има и ергогени својства.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!