OLIMP PROTEIN SNACK 60g

  • 130,00ден

Прв ваков производ на пазарот...Ужинка со 19гр протеин...Многу мала количина шеќер од само 1гр...Два сензационални вкусови...THE CHEAT MEAL OF YOUR DREAMS!!!

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 130,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3177

Ознаки:  olimpproteinsnack60gКАТЕГОРИИ


Протеински колач од Олимп - што е тоа?
Повеќе нема да јадете нездрави слатки! Нема повеќе да трпите за глад што ви доаѓа ненадејно и треба да го трпите! Протеинскиот колач од Olimp е комплетна и здрава протеинска ужина која ќе ја диверзифицира вашата дневна исхрана, обезбедувајќи ви вредни хранливи материи.

Без разлика дали работите надвор и немате време за оброк или ендоставно се грижите за вашата здрава исхрана, оваа протеинска закуска на Олимп е токму за вас!
Кршливото колаче е одличен извор на здрави калории, високо квалитетни протеини и растителни влакна, Исто така, содржи мала количина шеќер и има содржина на полиоли од 7,5гр.
Овој производ, кој е единствен на пазарот, е совршен и за пред и за после тренингот. Ова е оброк THE CHEAT MEAL OF YOUR DREAMS што ќе ви помогне со тоа што на вашите мускули им давате квалитетен дел од протеини - нивниот клучен градежен материјал!

Но, тоа не се сите! Вкусот нема да ви дозволи да ја игнорирате оваа протеинска ужина. Со секој залак од крцкавото, чоколадно покриено колаче, ќе го вкусите сензационалниот вкус на кремот од лешник и вкусното чоколадо!

Сеуште не сте убедени?
Пробајте ја закуската со протеини! Ова е вистински третман за вашето непце и награда после исцрпувачкиот тренинг!

Протеински колач од Олимп - состојки
Специјалистите од фармацевтската компанија „OLIMP LABS“, при креирање на составот на уникатната, здрава протеинска ужина, ја засновале својата формула на протеинска мешавина во форма на мешавина од високо квалитетен хидролизат на колаген и концентрат на протеини од сурутка (WPC). Двата извора се карактеризираат со различна кинетика на апсорпција и варење, обезбедувајќи долга заситеност на крвта со аминокиселини.

Освен основната компонента на вашата дневна исхрана т.е. протеините, протеинскиот колач од Олимп сосема природно содржи вредни влакна. Покрај тоа, уникатниот вкус на крцкавото благо (во 60гр) содржи само 1гр шеќери! Навистина не е многу, така што оние кои слабеат или дијабетичари можат безбедно да ја вклучат протеинската ужина од Олимп во секојдневна нивната исхрана.

Протеински колач од Олимп ќе ви овозможи да заборавите на нездравите слатки! Тоа е безбедна, здрава и вкусна закуска, која научниците од Центарот за истражување и развој на лабораториите од Олимп подлегнале на микробиолошки и физичкохемиски тестови. Доколку го изберете ова крцкаво кокосово покриено чоколадо, можете да бидете сигурни дека на вашето тело ќе му дадете дел од здрави калории, а истовремено ќе ја диверзифицирате вашата дневна, честопати монотона диета.

Протеински колач од Олимп - ефекти и својства
Сензационално вкусната закуска со протеини Олимп (60гр) содржи 19гр протеини, што придонесува за зголемување на мускулната маса и помага истата да се одржи. Комбиннацијата на споменатиот хидролизат на колаген со концентрат протеин од сурутка, овозможува испорака на високо квалитетни протеини со различни времиња на ослободување и апсорпција, со што се олеснува дополнувањето на диетата со основен материјал за градење на мускулната маса.
Оваа протеинска закуска е исто така добар извор на растителни влакна што придонесуваат за помали флуктуации на нивото на гликоза во крвта, а со тоа го намалува гликемискиот одговор после оброциte, го намалува количеството холестерол достапно за синтеза на липопротеини и, следствено, има позитивен ефект врз неговата концентрација во крвта
Овој протеински колач од Олимп ќе биде совршен додаток во исхраната за оние кои сакаат да ја развијат мускулна маса, како и за оние кои слабеат преку физичка активност и сакаат да се ослободат од вишокот тежина. Исто така, тоа е одличен додаток на менито и вкусен оброк за дијабетичари, што е потврдено од споменатите ниски содржини на шеќер.

Со избирање на протеинскиот колач од Олимп може да очекувате:

  • Дарежлив дел од високо квалитетни протеини и здрави калории
  • Додаток на исхраната со протеини и растителни влакна
  • Поддршка во градење или одржување на мускулна маса (благодарение на протеинот)
  • Удобна, мала, здрава закуска за додавање на разновидност во вашата дневна исхрана

 

Мешавина на протеини (колаген хидролизат, концентрат на протеин од сурутка (од млеко)), масти пламин кернел, 10% облога со вкус на чоколадо [засладувач - малтитоли; растителни масти (палмин, палмин кернел, шеа), 13% какао со намалени масти (какао путер 10-15%), емулгатор - лецитини (сончоглед)], 10% какао, 9% вафла [пченично брашно, пченичен скроб, шеќер, стабилизатор - малтитоли; емулгатор - лецитини (соја); растителни масла (кокос, соја), сол, боја - Е 150д; засладувач - ацесулфам К; арома, гликозен сируп, регулатори на киселост - натриум карбонати, амониум карбонати], стабилизатор - малтитоли; засладувач - сукралоза.

Алергени информации: производот може да содржи и траги од јајца и јаткасти плодови.
Предупредување: прекумерно конзумирање може да предизвика лаксативни ефекти.
Да се чува на суво и ладно место на температура не поголема од 25°C, подалеку од директна сончева светлина.

Додатоците во исхрана нетреба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана исхрана, како и здрав начин на живот.

 

Olimp Protein Snack не треба да се третира како замена за балансирана исхрана, туку само како додаток во истата. Се препорачува балансирана исхрана и здрав начин на живот.
Забелешка: Прекумерното конзумираење може да има лаксативно дејство. Најдобро пред: погледнете веднаш до баркодот.

Услови за складирање: чувајте на суво и ладно место на температура не поголема од 25 ° C. Заштитете од сончева светлина.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!