DAA XTREME PROLACT-BLOCK 60tabs

  • 850,00ден

Пролактински инхибитор како засилувач на тестостерон - нешто сосема ново! DA

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 850,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3159

Ознаки:  daaxtremeprolact-block60tabs 60tabsЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН


Пролактин инхибитор во ЗАСИЛУВАЧ НА ТЕСТОСТЕРОН...Нешто сосема новоDAA Xtreme PROLACT-BLOCK Е МОЌЕН "Т-бустер".
НАЈГОЛЕМОТО ОТКРИТИЕ во Полето на Спортската Суплемнтација
ПРИРИДЕН СТУМУЛАТОР НА СОПСТВЕНИОТ ТЕСТОСТЕРОН

НАУЧНО ДОКАЖАНО ДЕКА ГО ЗГОЛЕМУВА СОПСТВЕНОТО ПРОИЗВОДСТВО НА ТЕСТОСТЕРОН ЗА ОКОЛУ 42% ЗА САМО 12 ДЕНА !!!

Пролактински инхибитор како засилувач на тестостерон - нешто сосема ново!

DAA Xtreme PROLACT-BLOCK на Olimp Sport Nutrition® ви дава единствена можност да го зголемите производството на тестостерон, истовремено намалувајќи ги потенцијалните негативни последици од чувствителноста на телото кон хормоналната каскада како резултат на покачените андрогени нивоа. 

Како што се зголемуваат барањата на професионалните спортисти, така се развива и науката и квалитетите на производите продолжуваат да се подобруваат (сега се бара поради зголемување на нивото на тестостерон, производите да ги неутрализираат негативните ефекти на покачените концентрации на естроген и пролактин).

DAA Xtreme PROLACT-BLOCK е производ со комплетен ефект и со целосно легални и безбедни активни супстанции, спроведено се во еден напреден производ кој го стимулира производството на тестостерон, го намалува нивото на естроген, го намалува нивото на лачење на пролактинот, а во исто време, тој е исто така и алтернатива на исклучително штетните анаболни-андрогени производи слични на стероиди.

Што е пролактин?
Пролактин е хормон што се секретира од предната хипофизна жлезда. Неговата максимална концентрација достигнува рано наутро и постепено опаѓа во текот на денот, достигнувајќи до минимално ниво во вечерните часови. Нивото на пролактин е директно поврзано со нивото на естрогенот во машкото тело, колку е поголемо нивото на пролактинот, толку е повисоко нивото на естрогени и обратно. Пролактинот и естрогенот, пак, имаат директна врска со тестостеронот, колку е поголемо нивото на пролактинот и естрогенот, толку е помало производство на тестостерон и обратно.

Денес, речиси сите спортови базирани на снага или брзина на тренингот, директно ги поврзувааат резултатите на тренингот со нивото на телото на тестостерон. 

Хиперпролактинемијата е состојба во која се забележува зголемено ниво на пролактин во крвта. Ако знаете дека припаѓате на група луѓе со генетско определено високо ниво на пролактин, DAA Xtreme PROLACT-BLOCK е совршениот производ за вас! 

За жал, производи чија цел е зголемувањето на нивото на машките андрогени нивоа истовремено е и за зголемување на естрогенските нивоа, што за возврат го стимулира лачењето на пролактинот од хипофизата. Според тоа, нивниот ефект може да се спореди со меч со две острици, кој во целост резултира со повеќе загуба отколку добивка, особено кај луѓе кои се чувствителни на пролактин или со генетско зголемено ниво на пролактин.

Зголемениот пролактин може да укаже на различни аномалии:
- Дисфункција или отекување на хипофизата
- Зголемено ниво на естроген
- Намалување на нивото на тестостерон
- Цироза на црниот дроб
- Стрес
- Хипоталамична болест
- Хиповитаминоза Б6
- Автоимуни болести
- Бубрежна инсуфициенција
- Хипотироидизам
- Оштетување на дојките

Една од најважните негативните последици од покачено ниво на пролактин е намалувањето на нивото на тестостерон кај мажите, кое резултира со намалување на секрецијата на хормоните на гонадотропин (LH, FSH)* со намалување на нивото на гонадотропин-ослободувачки хормон (GnRH). Ова може да доведе до еректилна дисфункција, како и постојан хипогонадизам, а исто така и намалување на нивото на тестостерон, либидо, влошување на расположението, способност за фитнес и регенерација, а со тоа и напредок во тренингот.  

*(LH, FSH) - овие хормони се централни за сложениот ендокрин систем кој го регулира нормалниот раст, сексуалниот развој и репродуктивната функција.

Зголемените нивоа на пролактин во машкото тело може да доведат до: 
- Неплодност
- Намалување на производството на машки полови хормони и сперматозоиди
- Намалување на секундарните сексуални карактеристики
- Ослабување на сексуалната желба и моќ
- Еректилна дисфункција
- Зголемено производство на женски хормон - естроген
- Зголемување на предок од женски тип (гинекомастија)
- Дебелината
- Пореметување во спиењето, депресија
- Намалена виталност

Како функционира: функционално DAA Xtreme PROLACT-BLOCK влијае врз телото со присуство на D-aspartic acid (DAA), што природно се јавува кај нашите ендокрини клетки, надбубрежните жлезди, панкреасот, тироидната жлезда, паратироидната жлезда и главно во хипофизата и тестисите. Највисоката концентрација на оваа амино киселина била пронајдена во плазмата на венската крв на тестисите, паренхиматозните клетки, семиноферните тубули и тестикуларната интерстицијална течност. Учеството на DAA во механизмите кои го регулираат производството на тестостерон во поддршка на развојот на мускулната маса е опишано само во последниве години. Било забележано дека DAA го ослободува GnRH од хипоталамусот, лутеинизирачкиот хормон (LH) и хормонот за раст (GH) од хипофизата и тестостеронот од тестисите.

DAA Xtreme PROLACT-BLOCK значи АБСОЛУТНА БЕЗБЕДНОСТ - може да прекинете со употреба во било кое време без последици.


Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!