T-100 HARDCORE 30 MEGA CAPS

  • 450,00ден

Природен зголемувач на тестостерон. Стимулира раст на мускулите. Ја подобрува ефикасноста на регенерацијата. Ја зголемува издржливоста.T-100 HARDCORE 30 MEGA CAPS - T-100 HARDCORE 30 MEGA CAPS - T-100 HARDCORE - КРАЛОТ НА ТЕСТО БУСТЕРИТЕСО ОПТИМИЗИР

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 450,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: T100

Ознаки:  t-100hardcore30megacaps ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


T-100 HARDCORE - КРАЛОТ НА ТЕСТО БУСТЕРИТЕ
СО ОПТИМИЗИРАНА И УШТЕ ПОСИЛНА ФОРМУЛА ЗА МАКСИМАЛНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТЕСТОСТЕРОНОТ ВО КРВТА
СОСТАВЕН ОД ПРИРОДНИ ЕКСТРАКТИ И Е 100% БЕЗБЕДЕН ЗА ВАШИОТ ОРГАНИЗАМ
БЕЗ СУПСТАНЦИИ КОИ СЕ СМЕТААТ ЗА НЕЗАКОНСКИ ДОПИНГ

НАЈМОЌНА КОМБИНАЦИЈА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ НАЈДЕ ВО ЕВРОПА
Природен зголемувач на тестостерон.
Стимулира раст на мускулите.
Ја подобрува ефикасноста на регенерацијата.
Ја зголемува издржливоста.

Т-100 хардкор, новата напредна формула на хормонална стимулација!

T-100 Hardcore е новата формула на познатиот тестостеронски засилувач T-100 на брендот Olimp Sport Nutrition . Формулата е подобрена со додавање на нови состојки како што е калинка, што ја прави посилна од претходната верзија.

T-100 Hardcore е исклучиво составен од природни состојки кои се познати по своите позитивни ефекти врз хормоналното производство, вклучувајќи и производство на тестостерон.

T-100 Hardcore е комплетна формула која го содржи познатиот Tribulus Terrestris, познат по својата ефикасност во поддржувањето на производството на тестостерон.
Исто така се додадени витамини и минерали од суштинско значење за телото да биде здраво и во добра форма, но и да обезбеди оптимални перформанси и подобрување на регенерацијата.

T-100 Hardcore е идеална формула за физички активни луѓе и спортисти кои сакаат да ги подобрат своите физички перформанси и квалитетот на мускулите. Оваа најнова генерација на револуционерната Т-100 линија содржи оптимизирана и уште посилна формула, дополнета со неспоредлив екстракт од калинка, во согласност со стандардот на елагична киселина. Составот понатаму опфаќа, меѓу другото, цинк, кој придонесува за одржување на точното ниво на тестостерон во крвта и витамин Б6, што придонесува за контрола на хормоналната активност.

Tribulus е исклучително моќно лековито растение кое ја промовира секрецијата на латеинизирачкиот хормон (HL) кој ја стимулира секрецијата на тестостерон. Ова резултира со зголемена синтеза на протеини (анаболен ефект), подобро обновување на мускулите, подобро либидо и оптимизиран развој на мускулите. Благодарение на екстрактите од мака и фанугрик кои се содржани, Т-100 Hardcore ја зголемува енергијата и делува на хипофизата, зголемувајќи го производството на лутеинизирачки хормон, поттикнувајќи го производството на тестостерон.

Придобивки од Т-100 Hardcore:
- Го подобрува хормоналниот систем
- Ги оптимизира перформансите, енергијата и развојот на мускулите
- Го зголемува производството на тестостерон
- Содржи состојки внимателно избрани за нивниот квалитет и ефикасност
- Зголемува нивоата на хормонот за раст
- Нуди оптимална форма и виталност
- Значително зголемување на мускулната сила
- Зголемено либидо

 

24,4% екстракт од детелина (Trigonella foenum-greacum), 18,3% екстракт од билката Трибулус Терестрис (Tribulus terrestris L, 90% сапонини), 7,3% екстракт од липидиум мејении (Lepidium meyenii walp.), 7.3% магнезиум малат, 7% екстракт од семе од калинка (Punica granatum), 6,1% екстракт од билката Трибулус Терестрис (Tribulus terrestris L, 60% сапонини, 20% протодиосцини), агенс за зголемување – целулоза микрокристалин, 3,7% екстракт од коприва (Urtica dioica), 2.9% екстракт од овошје од палма (Serenoa repens), 2,6% екстракт од овес (Avena sativa), агенси против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоскид, 0,2% цинк бисглицинат (аминокиселински хелат на цинк од Албион®), 0,1% екстракт од црн пипер (Piper nigrum), 0,1% пиридоксин хидрохлорид – вит.Б6, капсула (желатин, боја: Е171).

 

Препорачан дневен доза: 1 капсула 3 пати дневно со оброк. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. 

Овој производ е наменет за возрасни, физички активни мажи и спортисти. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. 

Предупредување: Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки или во случај на преосетливост кон било која состојките на производот. Чувајте до подалеку од дофат на деца.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!