KNOCKOUT™ 2.0 305g

  • 1.790,00ден1.280,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.280,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3134

Ознаки:  knockout™2.0ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА 305g preworkout


 
KNOCKOUT 2.0 е производ внимателно составен од висококвалитетни активни состојки, поддржан од бројни студии и стотици позитивни критики, тестирани и препорачани од елитниот тим на спортисти Олимп Тим.
 
ФОРМУЛА ЗА ЕКСТРЕМНА НАПУМПАНОСТ
Комбинацијата на Л-Аргинин и Л-Цитрулин ни дава ефект на неверојатна мускулна напумпаност, ја подобрува васкуларизацијата, додава мотивација и ја зголемува моќноста за време на интензивен напорен тренинг. Високата доза на активни состојки по порција ви заштедува време и пари.
 
ФОРМУЛА ЗА ФОКУС И РЕГЕНЕРАЦИЈА
Бета-Аланинот го подобрува производството на енергија во мускулните клетки и ја зголемува издржливоста, фокусот и мотивацијата за време на тренингот.
Тауринот помага со поефикасен транспорт на хранливи материи до мускулите. Исто така, промовира регенеративни процеси по вежбањето, со намалување на производството на серотонин.
Л-Тирозинот го намалува физичкиот и менталниот замор предизвикан од пролонгиран, интензивен физички напор со одржување на оптимални нивоа на невротрансмитери. Ја подобрува концентрацијата, ја поддржува активноста на мозокот и ја зголемува отпорноста кон стресот за време на тренинзи со висок интензивен напор.
 
ENERGY KICK ЕНЕРГЕТСКА ФОРМУЛА
Кофеинот го стимулира централниот нервен систем, ја подобрува концентрацијата и го елиминира заморот. Тој има корисен ефект врз кардиоваскуларната и респираторната функција, бронходилатацијата и го олеснува дишењето. Тој помага да се намали мускулната болка предизвикана од интензивен физички напор и ја подобрува издржливоста. Кофеинот, исто така, ја зголемува температурата на телото и метаболизмот, на тој начин, исто така, го промовира процесот на согорување на маснотии. Со намалување на нивото на шеќер во крвта, исто така го намалува ризикот од дијабетес и заболување на црниот дроб.
 
Capsicum annuum var. Longum Sendtn. Го зголемува имунитетот и го намалува нивото на лош холестерол. Капсаицинот ја зголемува количината на топлина произведена од телото. Го подобрува искористувањето на енергијата за време на тренингот, истовремено намалувајќи ја стапката на масна синтеза кај адипоцитите, забавувајќи го нивниот раст.
Екстрактот од црн пипер има значајни антиоксидантни, антибактериски и антимикробни ефекти кои им помагаат на имунолошкиот систем.
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!