L-Carnitine 3000 10ml 3+1 GRATIS

  • 320,00ден240,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 240,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Big Man

Код на продуктот: 6005

Ознаки:  supercarnitine300010mlпротеин l-carnitineПБЦ 3+1gratisПБЦ ПБЦ ЛОЈАЛТИ ТОППОНУДИ СЛАБЕЕЊЕ


L-Carnitine 3000 на BigMan Nutrition - концентрирана формула на Л-карнитин, кој е одговорен за транспортот на складираните масти за да бидат искористени како извор на енергија.
 
Л-карнитинот 3000 е нова формула на карнитин која е многу ефикасна за зголемување на енергијата и согорување на мастите. Исто така е амино киселина која нашиот организам е во состојба да ја синтетизира во црниот дроб и бубрезите, преку синтеза од амино киселините Л-лизин и Л-метионин. Тој го регулирањето на користењето липидите и масните компоненти во метаболизмот, со што обезбедува транспорт на липиди до мобилните митохондриите каде мастите се согоруваат за да обезбедат енергија.
Најчесто исхраната ни е премногу висока со масти и нашето тело не може да синтетизира доволно Л-карнитин за да ги метаболизира истите, со што мастите се акумулираат во мускулното ткиво, затоа и како додаток во исхраната се препорачува Л-карнитинот.
Со Л-карнитинот се забрзува природниот процес на согорување на мастите, но за да се произведе енергија потребно е да ги извршуваме нашите дневни активности.
Л-карнитинот спречува губење на мускулното ткиво, го стимулира лачењето на природниот хормон за раст, заштедува на гликозата и гликогенот (во мускулите), па затоа е корисен против замор.
L-Carnitine 3000 е комплекс од три клучни состојки за подобрување на брзи и видливи резултати:
- 2000мг Л-карнитин
- 500мг Холин Цитрат
- 500мг Иноситол
 
Холин Цитрат: Тој дејствува директно на метаболизмот на мастите, ја фаворизира нивната мобилизација и го забрзува нивното согорување со што резултира со зголемено производство на енергија.
Иноситол: Е дел од Б-комплексот и е тесно поврзан со холинот и биотинот. Тој помага во уништувањето на мастите, намалување на холестеролот во крвта и го спречува губењето на косата. Иноситол е вклучен во формирањето на лецитин, кој се користи за транспорт на масти од црниот дроб до клетките, па затоа е од суштинско значење за метаболизмот на мастите.
 
Главни предности на L карнитин 3000 од BigMan Исхрана:
- помага во процесот на согорувањето на мастите
- ја зголемува издржливоста и интензитетот
- ја зголемува загувата на масти
- го намалува холестеролот
- помага за обликување на телото
- удобно и прецизно дозирање
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!