MyoFusion Advanced Protein 1814g

  • 3.390,00ден2.390,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Gaspari Nutrition

Код на продуктот: 5604

Ознаки:  myofusionadvancedprotein1814gПРОТЕИНИ crazyoffers wheyКОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ


Myofusion® Advanced Protein е најиновативната и научно докажана мешавина на протеини достапна на пазарот. Myofusion® му обезбедува на телото аминокиселини за зајакнување на мускулите во текот на целиот ден, благодарение на мешавината на брзо дејство и временски ослободени форми на сурутка и казеин.

Myofusion® Advanced Protein ја покажува посветеноста на Gaspari Nutrition да обезбеди само производи со највисок квалитет. Неговата специјална формула го обезбедува не само највкусниот протеински прав достапен на пазарот, туку и најфункционалниот. Годините на научни истражувања го донесоа Myofusion – протеинскиот прав кој ви обезбедува клинички потврдена мешавина од 5 најефикасни извори на протеини.

Сега сите знаат дека ако сакате да го зголемите вашето чисто мускулно ткиво и да согорите маснотии на најефикасен начин, треба да ја зголемите количината на протеини што ја консумирате дневно. Но, важен фактор на кој забораваат повеќето производители е квалитетот на протеинот. Мешавината на протеинот Myofusion е дизајнирана да го подобри мускулниот анаболизам со обезбедување на вашите мускули со непосреден наплив на амино киселини преку изолат протеин од сурутка и хидролиза на протеин од сурутка со врвен квалитет.

Знаеме дека после интензивен тренинг ви требаат протеини брзо. Новото најсовремено истражување покажа дека покрај протеинот со екстремно брзо дејство, треба да консумирате прецизен сооднос на протеинот казеин и протеинот од сурутка за да добиете чиста телесна маса. Myofusion Advanced Protein содржи внимателно креирана мешавина од изолат на млечен протеин, мицеларен казеин и концентрат од протеин од сурутка. Ако сте вистински спортист кој сериозно го сфаќа вежбањето и работи напорно за најдобри резултати, мора да ја следите клиничката наука. Секој производ од Gaspari Nutrition се базира на истражување и Myofusion Advanced Protein е потврда на оваа изјава.

КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ:

  • 25 грама најквалитетна сурутка и казеин
  • Протеинска мешавина за дисперзија на аминокиселина со временско ослободување
  • Неверојатен вкус – арома во стил на декадентен десерт
  • Зголемена чиста мускулна маса и сила

MYOFUSION® Advanced Protein – производ со највисок квалитет и најдобар вкус на пазарот што можете да ги постигнете вашите протеински цели секој ден.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!