MICELLAR CASEIN 600g

  • 1.500,00ден1.290,00ден

93% мицеларен казеин...Продолжено време на апсорпција на состојките...

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.290,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3169

Ознаки:  micellarcasein600gПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА


Micellar Casein е совршен ноќен протеин, го штити организмот од деструктивниот ефект на глад за време на часови на спиење, обезбедувајќи постојано, регенеративно снабдување со аминокиселини во ова време. 

Мицеларниот казеин е одличен извор на протеини после тренингот, гарантирајќи долготрајно снабдување со аминокиселини неопходни за регенерација на мускулите оштетени за време на интензивниот тренинг. 

Изворот на протеинот што се користи во Micellar Casein го прави овој производ ексклузивен додаток со највисок квалитет, кој може да го користат најпребирливите потрошувачи. 

Micellar Casein е наменет за сите кои бараат протеини со висок квалитет. 

Особено се препорачува за оние кои имаат за цел максимално засилување на процесот на регенерација на мускулните структури преоптоварени по тренинг, како и за стимулирање на брзиот развој на мускулна маса. Затоа овој производ е посветен на конкурентни спортисти, како и на оние кои тренираат рекреативно. Совршено е за конкуренти на дисциплини на издржливост, борбени спортови и спортови на сила во текот на подготвителниот период, како и за пред-стартување на намалување на телесната маса. 

Micellar Casein е исто така одлична за луѓе со прекумерна телесна тежина, кои сакаат да се ослободат од прекумерно масно ткиво и за оние луѓе кои водат активен, спортски и здрав начин на живот.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!