MUTANT CREAKONG 300g

  • 990,00ден650,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 650,00ден

Достапност: In Stock

Производител: Mutant Nation

Код на продуктот: 4604

Ознаки:  mutantcreakongПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА 300g КРЕАТИНИ


MUTANT CREAKONG е комплетно решение за вашите барања за креатин. Мешавина од трите најдобри креатини на планетата, директно од сопствениците на патентите.
Ова е едноставно најдобра чиста креатинска формула досега. Секој креатин во MUTANT CREAKONG е поддржан од вистински човечки студии, покажувајќи зголемување на чистата мускулна маса, максимална сила и други маркери на изведба. Ова не е некоја трик формула. MUTANT CREAKONG не содржи ништо друго освен НАЈДОБРИТЕ креатини во светот.

Постојат повеќе од 300 студии кои покажуваат дека за градење на мускулната маса, после протеинскиот додаток кој сеуште е бр.1 производ на сите времиња, креатинот се наоѓа веднаш зад него.

Главната цел на креатинот е да овозможи чиста непроменлива големина и сила! Затоа MUTANT CREAKONG e рок-ѕвездата на сите креатини. Единствената креатинска мешавина која обезбедува само чисти креатини од водечките извори на креатин во светот, од кои секој е патентиран и поддржан од клиничките студии.

Трите состојки на CreaKong се:
1. Creapure® - креатин монохидрат
Една од нај истражуваните и потврдени форми на креатин. Чисти креатин за супериорен мускулен капацитет. Произведен под строг надзор и обезбеден 100% квалитет.

2. Creatine Magna Power (Albion® Creatine-Magnesium Chelate)
Тоj помага да се подобри брзината на мускулната контракција и протеинската синтеза. Оваа форма на креатин е алкализирана и на тој начин користи други патишта за апсорпција на креатинот. Ја зголемува издржливоста за време на тренингот и предизвикува забележително зголемување на мускулната маса.

3) Creapure® Tri-Creatine Citrate
Единствен врзан креатин за поттикнување на производство на АТП (аденозин трифосфат)  за да генерира енергија
Го забрзува зголемувањето на нивото на креатинска плазма веснаш по самото конзумирање
Значително ги зголемува перформансите за време на кратки вежби со максимален интензитет

Creapure® - гарантиран квалитет и чистота 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!