ANIMAL CUTS 1 pack

 • 80,00ден

ANIMAL CUTS 1 pack - ANIMAL CUTS 1 pack - НАЈДОБАР ТЕРМОГЕНЕТИККомплетен производ уникатно комбиниран за согорување и намалување на вишокот мастиПовеќе додатоци во едно - Секој пакување од ANIMAL CUTS ги спојува најдобрите карактеристики

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 80,00ден

Достапност: На залиха

Производител: UNIVERSAL NUTRITION

Код на продуктот: 2504/1

Ознаки:  animalcutspackСТИМУЛАНСИНАЕНЕРГИЈА


НАЈДОБАР ТЕРМОГЕНЕТИК
Комплетен производ уникатно комбиниран за согорување и намалување на вишокот масти

Повеќе додатоци во едно - Секој пакување од ANIMAL CUTS ги спојува најдобрите карактеристики на најдобрите производи на пазарот и ги става сите во едно погодно пакување и ги покрива сите основи.

Се во едно комплекс за согорување на масти
Практично спакувани во единечни дози
Потентен термоген агенс за согорување на маснти
Екстремен метаболички подобрувач
Природен диуретик и поддршка на тироидната жлезда
Ноотропик за фокус и мотивација
Формула за зголемување на енергијата

Animal Cuts е најмоќниот и најпопуларен комплекс за согорување на маснотии на пазарот. Наменет за секој што бара помош за безбедно и ефикасно слабеење и тонирање на мускулите.

Овој согорувач на маснотии содржи комбинација на состојки кои ја поддржуваат термогенезата, спречува задржување на водата во телото и го забрзуваат метаболизмот. Исто така, содржи ноотропици, кои се познати по нивниот позитивен ефект врз менталните перформанси и адаптогените. Адаптогените се супстанции кои можат да помогнат во справување со стресот, подобро да се прилагодат на него и да ја подобрат отпорноста на организмот. Најдобар ефект на согорување на маснотии се постигнува кога се користи во комбинација со физичка активност.

Animal Cuts е комплексен и разноврсен производ, кој ги исполнува сите очекувања на согорувачите на маснотии и содржи повеќе од 30 активни состојки кои ќе ви помогнат да ја зголемите ефективноста на слабеење и согорување на маснотии. Состојките помагаат со согорување на повеќе калории за време на спортските активности, и додека одмарате.

Ефективни комплекси во Animal Cuts

 • Стимулативен комплекс
 • Метаболички комплекс
 • Комплекс за тироидната жлезда
 • Комплекс за "исфрлање" вода
 • Ноотропски комплекс
 • Комплекс со инхибиција на кортизол
 • Комплекс за зајакнување на ЦЦК (холецистокинин)
 • Комплекс за биорасположивост

Придобивки од Animal Cuts

 • Ефективен комплексен согорувач на маснотии
 • Содржи мешавина од повеќе од 30 активни супстанции
 • Работи на 8 специјално дизајнирани функционални комплекси
 • Помага при тонирање на мускулите и нивна циркулација на крв
 • Ве загрева и бустира за тренинг
 • Работи најдобро во комбинација со спортска активност

 

Стимулирачки Комплекс [Безводен кофеин, Семе од Кола, Гуарана(семе), лист од Мате, Елеутерококус сентикокус (корен)]; Метаболички комплекс [Екстракт од лист од зелен чај (полифеноли/ЕГЦГ), Екстракт од лист на олонг(полифеноли), Екстракт од лист на црн чај(полифеноли), Екстракт од зрна кафе (полифеноли), Екстракт од лист на бел чај(полифеноли)]; Тироиден комплекс [Л-тирозин, Екстракт од лист на маслинка(олеуропеин), Жалфија(лист)]; Комплекс за губење на вода [Корен од глуварче(тараксол, тараксерол), Корен од коприва, Корен од чичак, Мечкино грозје(лист), Плод од смрека, Семе од целер]; Ноотропен комплекс [Готу кола (надземни делови), Холин (битартарат), Бакопа мониера(бакопасиди А&Б)(лист)]; Кортизол инхибитирачки комплекс [Екстракт од корен на ашваганда (витанолиди), Корен од женшен, Фосфатидилсерин, Екстракт од кора на магнолија]; ЦЦК Потенцирачки Комплекс [Индиски тегавец(семе), Јаболков пектин(плод), Цимет(кора)]; Биорасположлив комплекс [Корен од ѓумбир(ѓингероли, шогаоли), Кајан Пипер(плод), Грејпфрут(6,7-дихидроксибергамотин)(кора), Кверцетин, Нарингин(цитрус), екстракт од црн бибер.
Останати состојки: Желатин (сулфити), дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, магнезиум стеарат, стеаринска киселина, титаниум диоксид, соја, ФД&Ц сино #1, црвено #40, ФД&Ц жолто #6, ФД&Ц жолто #5. Произведено во објект на опрема што преработува млеко, соја, јајца, кикирики, ореви, риба, школки и пченица.

Биоперин е екстракт од Пипер Нигрум стандардизиран за минимум 95% пиперински алкалоиди и е регистрирана трговска марка на Sabinsa Corporation (патенти на САД #5,536,506, #5,744,161, #5,972,382). СеринАид е фосфатидилсерин (соја лецитин) и е регистирана трговска марка на CHEMI Nutra.

 

Како додаток во исхрана земете 2 кесички на ден во период од 3 недели. Едната кесичка земете ја наутро , а втората 4-6 часа подоцна. Следете циклус на користење во период од 3 недели и пауза од 1 недела. После неделната пауза може да го повторите циклусот. Стимулирачкиот комплекс се наога во црвената капсула, додека комплексот за губиток на вода се наога во сината капсула.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Предупредување: Да не се користи од страна на лица под 18 години. Консултирајте се со вашиот лекар пред користење на овој производ. Ако вие или член на вашето семејство има историја на срцеви заболувања, тироидни заболувања, хепарни заболувања, бубрежни заболувања, дијабет, висок крвен притисок, чести главоболки, депресија или други психијатриски состојби, глауком, отежнато мокрење, зголемена простата, напади, ако користите МАО инхибитори, антидепресиви или било какви други лекови, диететски суплементи, лекови на рецепта и отц препарати консултирајте се со лекар. Прекинете да ги користите 2 недели пред оперативен зафат. Да не се употребува од страна на бремени жени и/или доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Содржи кофеин. Да не се користи во комбинација со други кофеински препарати.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!