ANIMAL FLEX 44 packs

  • 2.200,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.200,00ден

Достапност: На залиха

Производител: UNIVERSAL NUTRITION

Код на продуктот: 2503

Ознаки:  animalflexpacksЗАШТИТАНАЗГЛОБОВИ


Витамин Ц(аскорбинска киселина), Витамин Е(Д-алфа токоферол сукцинат), Цинк(цинк оксид), Селен(натриумселенит), Манган(манган сулфат); Комплекс за конструкција на зглобови [Глукозамин (ХЦЛ, сулфат 2КЦЛ), Метилсулфонилметан(МСМ), Хондроитин сулфат А (ЦСА), Хондроитин сулфат Ц (ЦСЦ)]; Комплекс за подмачкување на зглобови [Масло од ленено семе(50% алфа линоленска киселина), Хидролизиран колаген, Хијалоуронска Киселина]; Комплекс за поддршка на зглобови [Корен од ѓумбир(ѓингероли, шогаоли), Корен од куркума(куркумин), Босвелија(смола)(босвелинска киселина), Кверцетин, Бромелаин].
Останати состојки: Дикалциум фосфат, малтодекстрин, желатин,магнезиум стеарат,стеаринска киселина, прочистена вода, микрокристална целулоза, глицерин, силикон диоксид, карамел обојување, фармацевтска глазура. Содржи школки, соја сулфити. Произведено во објект на опрема што преработува млеко, соја, јајца, кикирики, ореви, риба, школки и пченица.

 

Како додаток во исхрана земете една дневна доза со било оброк во текот на денот и сте спремни – без разлика кој оброк во денот. Тоа е се. Како основен и клучен препарат користете го секој ден – и во денови кога тренирате и во денови кога одмарате. Нема потреба од циклусни дозирања.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!