Animal Natural STEROL COMPLEX 180 tabs

  • 2.200,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.200,00ден

Достапност: На залиха

Производител: UNIVERSAL NUTRITION

Код на продуктот: 2502

Ознаки:  naturalcterolcomplex180tabsЗГОЛЕМУВАЊЕНАТЕСТОСТЕРОН animal sterol


ДОКАЖАНА, ПРОВЕРЕНА И ПРИРОДНА АНАБОЛНА АЛТЕРНАТИВА КОЈА ДЕЛУВА

Што го прави овој производ уникатен:
Содржи напреден ултра-концентриран и моќен комплекс на природни стероли
Содржи есенцијални масни киселини (EFA)
Содржи разни растителни екстракти
Природно анаболна формула
Липотропици
Е моќен антиоксидант

Бенефити со користење на овој производ:
Зголемување на мускулна густина
Зголемување на силата
Зголемено закрепнување и енергија
Зголемено либидо
Подобри телесни функции
Ја подобрува мускулната маса и перформансите

Natural Sterol Complex е моќна, природна алтернатива што ја бараат сериозни бодибилдери. Најпродаваната формула е содржана од повеќе различни и потентни компоненти како растителни стероли, аминокиселини, енергетски подлоги, есенцијални масни киселини (EFA), засилувачи на перформанси, нуклеозиди итн. што го прави овој производ толку уникатен меѓу додатоците за бодибилдингот.

Хемиски сличен на тестостеронот, овие стероли можат да вршат моќни анаболни ефекти врз растот на мускули. Придобивките од стеролите не застануваат тука. Специфичните стероли, кои се наоѓаат во овој производ, всушност можат да се врзат за местата на рецептори на естроген, со што се намалува веројатноста за ароматизација (конверзија на естроген).
Со Natural Sterol Complex добивате сеопфатна мешавина на стероли за максимален ефект.

Исто така содржи нутрициски кофактори дизајнирани да ја зголемат неговата вкупна ефикасност, вклучувајќи ги и есенцијалните масни киселини, електролити, нуклеозиди, перформанси и метаболички ботаници, детоксикатори и многу повеќе. Сеопфатната формула може да ја подобри способноста на вашето тело да ја зголеми мускулната маса и густина, да ги зајакне перформансите и закрепнувањето, да ги подобри нивоата на енергија и сила.

За скоро петнаесет години, Natural Sterol Complex е водечки природен, легален и анаболен додаток. Кога сте подготвени за вистинската зделка, свртете се на Natural Sterol Complex и откријте зошто е водечка формула толку многу години.

 

Како додаток во исхрана земете по 3 до 6 таблети со било кој оброк или половина час пред тренинг со поголема количина вода.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.
Предупредување: Не е препорачан за употреба од страна на лица помали од 18 години. Консултирајте се со лекар пред да го користите овој производ. Спортистите треба да се консултираат со санкционарен авторитет пред да го користат.

 

Анаболен Стерол Комплекс [Фотостероли (стигмастерол: кампестерол; микс од стероли), Трибулус Терестис (овошје), Куџу (корен), Мешавина за маса и густина, Екстракт од Ашваганда (цело растение), Корен од Коприва, Панакс женшен (корен), Кола орев, Белокопчеста Печурка (овошје), Гимнама Силвестр (лист), Гуарана (семе)]; Опти-Фотонутриент Комплекс [Алфалфа (лист), Млечен Трн (семе), Спирулина (цело растение), Корен од Глуварче, Корен од Ѓумбир, Корен од Сладунец, Трева од Пченица (лист), Сав Паламенто (овошје), Семе од Целер, Кајен (овошје), Хлорела (цело растение)]; ЕФА Комплекс и Мешавина за Поддршка [Алфа-Липоична Киселина (од прав од ленено семе, лецитин), Липоична Киселина, Олеинска киселина, Палмитинска киселина, Фосфатидилхолин, Фосфатидилинозитол]; Мешавина за Заштита на Мускулните Келии [Екстракт од Зелен Чај (лист), Лист од Гинко Билбоа, Цитрусни биофлавоноиди, Екстракт од Грозје, Ликопен].
Останати состојки: Дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, силикон диоксид, магнезиум стеарат, фармацевтска глазура. Произведено во објект на опрема што преработува млеко, соја, јајца, кикирики, ореви, риба, школки и пченица.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!