PROFI MASS® 1000g

  • 1.600,00ден1.250,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.250,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3007

Ознаки:  profimass1000g mass®ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ГЕЈНЕРИ


ДЕФИНИТИВНО НАЈДОБАР НАЧИН ДА ИЗГРАДИТЕ ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА !

СЕ ВОЗБУДИВТЕ ОД ПОМИСЛАТА ?

PROFI MASS® ВИ ОБЕЗБЕДУВА МАКСИМАЛНА ПОДДРШКА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЧИСТАТА МУСКУЛНА МАСА !

Тука се несоборливите аргументи ...

PROFI MASS® Содржи најсовремена комбинација на протеинска матрица од сите фракции на протеини (млечни и од сурутка)(изолат, концентрат и хидролизат, како и беспрекорно квалитетниот мицелар казеин). Оваа исклучително ефикасна мешавина на протеини обезбедува највисока сатурација на протеини во крвта, со време на искористливост во рок од 15 минути од внесот (хидролизат протеин од сурутка), достигнувајќи до максимална концентрација во текот од 45мин до 2 часа. (протеин концентрат и изолат од сурутка) и со најдолго одржување на храна во крвотокот до 6 последователни часа (казеин).

 

 

Суштината во ефикасноста на PROFI MASS® не е само покрај внимателно одбраните протеински фракции, исто така, е и од иновативната формула на Low-GLC™ врз основа на јагленохидрати со низок гликемиски индекс (поли и олигосахариди, долг синџир на сприхав пченкарен скроб восочни пченка, изомалтоза).

 

 

Концептот на примената на сложени јагленохидрати се базира на претпоставката дека за умерен и стабилен анаболен однос, е и нивото на инсулин во крвта. Со ова се исклучува варијацијата на нивото на шеќер и гарантира непрекината апсорпција на енергија во мускулните клетки. Умереното ниво на моносахариди во крвта, добиени по ингестијата на PROFI MASS®, го штити спортистот од намалување на чувствителноста на инсулинските рецептори на хормон. Јагленохидратите од PROFI MASS® претставуваат континуиран извор на енергија, веднаш по внесот (фруктоза) и одржување на стабилно снабдување на јагленохидрати после 30 минути (малтодекстрин), до речиси 4 часа (долг синџир, сприхав пченкарен скроб восочни пченка и изомалтоза) .

 

 

Ова обезбедува непосредна достапност на енергетски компоненти кои се потребни после напорниот тренинг. Со додавање на МЦТ масло се зголемува уште повеќе регенеративниот процес, така што растот продолжува непрекинато и адаптација на мускулното ткиво на оптеретувањето се врши без никакви пречки.

 

Комплексот до 12 витамини кои се додадени во PROFI MASS® ја зачувуваат ефикасноста на работата на сите ензими кои се вклучени во метаболичките промени и процеси во регенерација и раст на мускулното ткиво. Витамините и минералите апсолутно мора да бидат обновуваат, бидејќи поради нивната загуба за време на интензивен напор, значително го намалува квалитетот на сите биохемиски процеси во телото на спортистот.

 

 

PROFI MASS® се препорачува за луѓе кои практикуваат спортови со голема фичичка издржливост, како што се боречки вештини, велосипедизам, маратон итн, во која на долготрајни и со интензивен напор се бараат непречено снабдување на енергетски состојки.

 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!