100% Pure Whey Protein Natural 500 g

  • 790,00ден590,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База. За оваа промоција не следуваат дополнителни попусти и гратиси

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 590,00ден

Достапност: На залиха

Производител: HARDCORE RULES

Код на продуктот: ко004

Ознаки:  100%PureWheyProteinNatural500gpurewheyproteinnaturalПРОТЕИНКОНЦЕНТРАТ clearance ПРОТЕИНИ


PURE WHEY PROTEIN NATURAL  е одличен и неверојатно квалитетен 100% whey протеин концентрат. Има многу голема биолошка вредност.
Споредбено со останатите протеински извори, whey протеинот има подобар амино киселински профил, повисока (25% поголема) концентрација на BCAA амино киселините (леуцин, изолеуцин и валин) и во изобилство ги содржи следниве  амино киселини (BCAA, аргинин, глутамин).
Протеинот од сурутка е далеку подобар од другите форми на протеини. Тој го снабдува организмот со совршен профил на амино киселини потребни за изградба на мускулите, сила и обновување.
 Бодибилдерите и професионалните спортисти се свесни за важноста на користење на протеинот од сурутка како суплемент за подобрување на големината, силата и за забрзување на времето на закрепнување.
Протеинот од сурутка е многу ингестивен т.е одма стига до одредиштето.

Додатоците од протеинот од сурутка игра главна улога во исхраната после тренинг, кога телото е во катаболичка состојба и треба брзо инјектирање на протеини.
Голема предност за закрепнува и градење мускули е дека протеинот од сурутка делува како антиоксиданс за зајакнување на имунолошкиот систем.

Веј Протеинот има ефект врз следните перформанси:
1. Зголемување на мускулната маса
2. Намалено време за опоравување и побрзо закрепнување на мускулите
3. Го ублажува распаѓањето на мускулите после тренинг
4. Го забрзува метаболизмот

Биолошката вредност на протеинот од сурутка во споредба со другите извори на протеини
Биолошката вредност или Б.В е мерка за ефикасноста на протеините, односно како телото ги апсорбира и ги користи за раст, што поголем број – толку е поголема ефикасноста.
Ова е клучен термин во бодибилдингот и се користи за класификацијата на протеинот од сурутка.
Со БВ, протеинот од јајца постави стандард на 100 додека говедскиот некаде околу 75.
Со протеинот од сурутка Б.В. може да има вредност и до 170.

 

Произведен од свежа сурутка со ултрафилтрирање.

 


 

Се користи како додатен извор на протеини. Препорачана дневна доза 25 гр. се меша со 200 мл. вода. Се користи на празен стомак рано наутро или после тренинг. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана исхрана  како и здрав начин на живот.

Предупредување: Не е наменет за употреба за деца под 3 години, бремени или жени што дојат. Да не се надминува препорачаната дневна доза или концетрацијата на ВПЦ, може да предизвика надуеност или да се има лаксативен ефект.

Начин на чување: Да се чува на суво и ладно место. Температурата не смее да надмине 25 степени. Да се чува подалеку од дофат на деца. Затворајте го пакувањето правилно после секоја употреба. Чувањето на суво и ладно место го зголемува рокот на употреба.

Алергиски информации: Содржи протеини од млеко и лактоза.

 

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!