Oat Meal Instant 1000g

  • 350,00ден

Инстант брза подготовка...Инстант овесна каша од овесно брашно со засладувач и арома...

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 350,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Daily Life

Код на продуктот: ГН3

Ознаки:  oatmealinstant1000gКАТЕГОРИИ СУПЕРХРАНА


Меѓу сите житни производи, овесот е рекордно најбогат со протеини, има голема биолошка вредност и масни материи, вклучувајќи и есенцијална линолеинска киселина. Содржината на растворливи влакна е исто така одлична, што го прави овесот идеална храна за смирување на апетитот, регулирање на цревната функција, нормализирање на телесната тежина и промовирање на намалување на нивото на холестерол.
Сложените јагленохидрати обезбедени со овесната каша се богати со скроб што обезбедуваат одличен извор на енергија, особено корисни за оние кои сакаат да ја зголемат мускулната маса или за оние на кои им е потребен поголем внес на енергија; згора на тоа, има скоро целосно отсуство на шеќери, што се претвора во низок и непроменет гликемиски индекс
 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!