L-Carnitine 100.000 1000ml

  • 1.200,00ден990,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: In Stock

Производител: Body World Group

Код на продуктот: 7112

Ознаки:  l-carnitine100.0001000ml ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА crazyoffers


L-carnitine игра важна улога во:
- Топење масти
- Зголемена спортска издржливост
- Обезбедува енергија на телото
- Спречува предвремен замор
- Подобрување на кардиоваскуларниот систем и на циркулацијата

Што предтсавува L-carnitine?
L-carnitine e полу-есенцијална амино киселина .Игра важна улога во балансот на енергија во телото, и воедно помага да се пренесат постоечките масти до митохондриите. Овде се разложуваат мастите и се ослободуваат како енергија.

L-carnitine исто така го подобрува внесот на кислород за време на физичка активност  што значи дека согорувањето на вишокот масти во телото е зголемен.

Л-карнитинот како внатрешен тренер игра есенцијална улога во насока на:
• Производство на енергија од масти,
• Постигнување на физичка издржливост,
• Забрзување на закрепнувањето по вежбање,
• Снабдување на срцето и имунолошките клетки со енергија, и
• Спречување на таложењето на масти за време на вежбањето.

L-carnitine му помага  на телото да започне да ги транспортира и согорува натрупаните  масни резерви.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!