Multi Phase Whey 2268g

  • 2.400,00ден2.290,00ден

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 2.290,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Big Man

Код на продуктот: 6003

Ознаки:  multi-phasewhey2268gПРОТЕИНИ КОНЦЕНТРАТИЗОЛАТ crazyoffers


Multi-Phase Whey е протеински комплекс со "PREMIUM SUSTAINED-RELEASE" дејство и содржи исклучиво природни протеини од сурутка со најголем квалитет

Multi-Phase Whey содржи комплекс на протеини со различна брзина на асимилација во организмот што овозможува продолжено ослободување на протеини и на тој начин го храни организмот со потребниот градежен материјал подолго време со што го максимизира мускулниот раст и опоравувањето од телесните вежби многу подобро од едно или дво компонентните протеини. Ова "PREMIUM SUSTAINED-RELEASE" дејство, со самото тоа што го храни телото подолг временски периот, го забрзува и метаболизмот и доведува до намалување на масните наслаги во телото.

НЕ СОДРЖИ ПРОТЕИНИ ОД РАСТИТЕЛНО ПОТЕКЛО (Соја,Пченица итн)

Главни карактеристики на производот:
- Помага во зголемување на чисто мускулно ткиво и во спречување на катаболизам во организмот
- Висока содржина на Амино Киселини
- Одличен вкус и инстант мешање
- Ги стимулира анаболичките процеси
- Висока содржина на антикатаболни амино киселини
- Го забрзува губењето на масните наслаги
- PREMIUM SUSTAINED-RELEASE
- Без Аспартам, вештачки ароми, вештачки бои и згуснувачи
- ARLA WHEY PROTEIN ISOLATE
- KYOWA QUALITY GLUTAMINE PEPTIDES

Сите протеини се во своја природна состојба, што значи немаат никакви вештачки додатоци така да ги имаат сите природни својства за потикнување раст на мускулното влакно и спречување на катаболизам во организмот.

Multi-Phase Whey го нуди најдобрите нутрициски карактеристики, одличен вкус и инстант мешање без грутки. Не прави тешкотии на желудникот и на варењето, не прави гасови и надуеност поради што е погоден за користење во било кој период од денот.

Фирмата Big Man Nutrition е сертифицирана со ISO 22000 и HASSP сертификати се што го гарантира високиот квалитет на нивните производи.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!