PEANUT COCONUT SPREAD 300 g

  • 390,00ден

100% природен производ! Вегетаријански! Беџ додаден сол и палмино масло! Висока содржина на влакна и на протеини.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3189/1

Ознаки:  peanutcoconutspread300БЕЗШЕЌЕРИ


Одличен вкус! Крцкави парчиња ореви!
Содржи природен мед и кокос!
Одлична текстура! 100% природен производ!
Без додаден сол или палмино масло!
Обезбедува содржина богата со влакна!

Совршен за сендвичи, палачинки и сите видови десерти за да додадете разновидност во вашата дневна исхрана!  Со PEANUT COCONUT SPREAD вашата диета не мора да биде здодевна!

PEANUT COCONUT SPREAD е вкусна паста од кикирики и кокос со мед - препорачано да го име секој љубител на здрава исхрана и спортски начин на живот. Неговата совршена текстура го прави производот, кој е 100% природен, да биде исклучително лесен за нанесување и мачкање. Пастата оди добро и со солени и со слатки јадења.

PEANUT COCONUT SPREAD е идеално во секаква комбинација со функционална храна.

Може да се користи и како вкусен додаток на протеински сладолед или протеински шејк подготвен според вашиот сопствен рецепт. Исто така, тоа е одличен начин да го подобрите вкусот на јадењата со протеини после тренингот и уште повеќе да ја збогатите вашата исхрана со основни хранливи состојки, вклучувајќи протеини (21 гр на 100 гр) и вредни диетални влакна (8,8 гр во 100 гр од производот).

100% природен производ!
Сензационален вкус, совршена текстура
Паста збогатена со мед и крцкави парчиња ореви
Без додаден сол
Без палмино масло
Висока содржина на влакна
Висока содржина на протеини (21 гр протеини во 100 гр производ)
Совршен додаток на сите видови солени и слатки јадења, десерти и колачи
Совршено одговара на соодветни домашни закуски!
Одличен додаток во исхраната
Вегетаријански

 

Производот е 100% природен, богат со растителни влакна, без додавање сол. Без палмино масло.

Состојки: 69,5% печена паста од кикирики со парчиња кикирики, 16% паста од кокос, 10% печен исушен кокос, 4,5% мед од цвет.

Производот може да содржи други ореви и семе од сусам и нивни производи.

 

Препорака: по потреба, во зависност од специфичните потреби.

Слојот на масло на површината на производот е природен. Измешајте го пред употреба.

Да се чува на суво и ладно место на температура не повисока од 25 ° C, подалеку од директна сончева светлина. Откако ќе се отвори, консумирајте во рок од еден месец.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!