100% Professional Whey 700g + 50g

  • 1.250,00ден990,00ден

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 990,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Big Man

Код на продуктот: 6031

Ознаки:  100professionalwhey700g50gПРОТЕИНИ КОНЦЕНТРАТ


100% Whey Professional е протеинска формула подготвена од 100% ултрафилтриран концентрат од млечна сурутка и ја содржи соодветната количина на аминокиселини за зголемување на мускулната маса.
Базиран е на 100%  сурутка, тоа е протеин подготвен преку процеси на ултра и микрофилтрација и ензимски прочистен, со мала количина на масти и лактоза.
100% Whey Professional не содржи аспартам,  содржи протеин со висока биолошка вредност како и голема концентрација на аминокиселини од разгранетиот синџир.
100% Whey Professional нуди најдобри нутриниционистички карактеристики, со одличен бкус и инстант мешање без грутки. Не делува тешко на желудецот, не прави гасови ни надуеност со што е погоден за користење во било кој период од денот.

Карактеристики на 100% Whey Professional
- 100% вкрстена микрофилтрација протеин концентрат од сурутка
- Протеини со висока биолошка вредност
- Висока содржина на БЦАА
- Мала сорджина на масти и шеќери
- Без Аспартам

100% Whey Professional обезбедува најчиста форма на чист протеин концентрат од сурутка со цел да се промовира зголемување на растот на чистата мускулна маса.

 

Микрофилтриран со вкрстен проток Протеин Концентрат од сурутка, ароми (обезмастено какао во прав (само за вкус на чоколадо)), засладувач: сукралоза.

Може да содржи траги од глутен и соја.

Содржи: Lacprodan SP 8011 Ins од Arla Foods Ingredients®.

 

Како додаток во исхрана измешајте 1 мерица (30 гр) со 200 мл ладна вода или обезмастено млеко два до три пати дневно, наутро, меѓу оброци и после тренингот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!