PROTEIN CREAM 300g

  • 590,00ден390,00ден

Зa достава се доплаќа 100ден.... Испорака до Карго Експрес База. За оваа промоција не следуваат дополнителни попусти и гратиси Рокот на производот е 10.02.2022

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 390,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3187/1

Ознаки:  proteincream300gБЕЗШЕЌЕРИ ПРОТЕИНИ ДИЕТА blackweek


Извонредна комбинација на вкус на лешник и какао. Идеална, кремаста текстура. БЕЗ додадени шеќери и палмино масло. Olimp Sport Nutrition претставува нов, долгоочекуван производ - PROTEIN CREAM!

PROTEIN CREAM е совршен додаток на здрави десерти и сите видови солени, слатки, па дури и зачинети јадења! Тоа е совршен намаз за вашите сендвичи или утрински протеински палачинки. Обидете се да го додадете во протеински шејкови, кои често ги пиете после тренинг, за вкусен и хранлив поттик.

Составот се базира на концентрат на протеин од сурутка, печени ореви и какао! Овој производ е создаден од искусни научници, од фармацевтската компанија Олимп Лаборатории, во современиот Центар за истражување и развој. Тоа ви овозможува да му обезбедите на телото основни хранливи материи секој ден, вклучително и вреден протеин, кој придонесува за раст и одржување на мускулната маса како и диетални влакна.

Дали следите здрава исхрана? Дали сакате вкусни додатоци кои можат да го „зголемат“ вкусот на вашите омилени јадења или закуски? PROTEIN CREAM е токму она што го барате! Тоа е идеална опција препорачана за луѓе кои сакаат да ја ограничат дневната потрошувачка на шеќери. Без оглед дали сте професионален спортист, љубител на фитнес-центар или само водите здрав начин на живот, кој бара алтернативен извор на енергија, PROTEIN CREAM е совршен за вас.

Вашата исхрана нема да биде здодевна и монотона! Не сте убедени? Пробајте го PROTEIN CREAM!

Прекрасен вкус комбиниран од лешници и какао!
Совршена, кремаста текстура!
Без додаден шеќер и палмино масло
16 гр протеини на 100 гр производ!
Придонесува за раст и одржување на мускулната маса (протеини)
Одличен извор на диетални влакна!
Вкусен додаток на здрави закуски, јадења, десерти, колачи, протеински шејкови.

 

Крем базиран на концентрат од протеин од сурутка, печени лешници и какао. Арома на лешник. Со засладувач.

Состојки: засладувач - малтитоли; путер од ши, 13% концентрат од протеин од сурутка (од млеко), 10% печени лешници, 7% какао намалено со маснотии, обезмастено млеко во прав, сончогледово масло, ароми, емулгатор - лецитини (семе од репка).

Информации за алергени: производот може да содржи траги од други ореви, семе од сусам, житарки што содржат глутен, ракови и јајца.

 

Прилагодете ја употребата според вашите индивидуални потреби. Раслојувањето на производот е природен процес. Измешајте пред потрошувачката. Прекумерната потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти.

Да се чува на суво и ладно место на температура не поголема од 18 ° C. Откако ќе се отвори консумирајте во рок од 3 недели.

* содржи природно присутни шеќери.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!