PROTEIN Pancakes 400g

  • 500,00ден360,00ден

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 360,00ден

Достапност: На залиха

Производител: CHEAT MEAL Tasty Food

Код на продуктот: ЧМ003

Ознаки:  proteinpancakes400gПРОТЕИНИ newproducts ДИЕТА


Состојки (Apple Pie): пченично брашно, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 20%, сурутка во прав (од млеко), овесна каша, полномасно млеко во прав, јајца во прав, замрзната јагода, средство за зголемување: натриум хидроген карбонат, ароми, згуснувач : ксантинска гума, емулгатор: лецитини (од соја), регулатор на киселост (лимонска киселина), засладувач: сукралоза, боја: кармин.

Состојки (Chocolate): пченично брашно, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 20%, сурутка во прав (од млеко), овесна каша, полномасно млеко во прав, јајца во прав, какао, средство за зголемување: натриум хидроген карбонат, ароми, згуснувач : ксантинска гума, емулгатор: лецитини (од соја), засладувач: сукралоза.

Состојки (Strawberry): пченично брашно, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 20%, сурутка во прав (од млеко), овесна каша, полномасно млеко во прав, јајца во прав, јаболко во прав, средство за зголемување: натриум хидроген карбонат, ароми, јаболко во прав, цимет , згуснувач: ксантинска гума, емулгатор: лецитини (од соја), регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувач: сукралоза, боја: каротини.

Состојки (Vanila Ice Cream): пченично брашно, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 20%, сурутка во прав (од млеко), овесна каша, полномасно млеко во прав, јајца во прав, средство за зголемување: натриум хидроген карбонат, ароми, згуснувач: ксантинска гума, емулгатор: лецитини (од соја), ванила во прав, засладувач: сукралоза.

 

Измешајте 50 гр од производот (4 рамни топки) со 50 мл ладна вода. На добро загреаното масло во тавче ставете го тестото. Пржете на средна топлина од двете страни додека не добиете златно кафеава боја.
1 порција од производот дава 1 палачинка.

Услови за чување:
Да се чува на суво место, на собна температура, во затворен сад.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!