Protein Professional GERMAN FORGE 2350g

  • 1.800,00ден1.600,00ден

Protein Professional GERMAN FORGE 2350g - ОписProtein professional од GermanForge е вистинската алтернатива за вашиот дневен протеински внес.Protein Professional GERMAN FORGE 2350g - GERMAN FORGE PROTEIN PROFESSIONAL: МУСКУЛЕН СКУЛПТОР ОД ГЕРМАНИЈА !1-во

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 1.600,00ден

Достапност: На залиха

Производител: Iron Maxx

Код на продуктот: ИМ14

Ознаки:  proteinprofessionalgermanforge2350gпротеин ПОГЛЕДНИСЕВОКАТЕГОРИЈА ВИКЕНДПОНУДИ ПРОТЕИНИ


GERMAN FORGE PROTEIN PROFESSIONAL: МУСКУЛЕН СКУЛПТОР ОД ГЕРМАНИЈА !
1-во место за најдобар сооднос на цена - перформанси
Брза апсорпција поради одлична растворливост во вода
Секој вкус е прекрасен искуство
Безбедносни сертификати: Изработени и тестирани во Германија
Придонесува за градење и одржување на мускулната маса


 

Новиот протеин на German Forge е вистинска алтернатива за внес на протеини. Особено за почетници да ја доживеат предноста со Protein Professional, затоа што секој кремаст напиток обезбедува високо квалитетен внес на протеини, збогатен со сите есенцијални амино киселини и минерали неопходни за јакнење и издржливост на тенингот.
Protein Professional помага да се изгради чиста мускулна маса во почетна фаза на раст, како и дефинирање на мускулите.
Секоја доза на Protein Professional обезбедува доволно енергија за брзо опоравување на мускулите и градење на мускулната маса.

Предности на Protein Professional:
- Одлична растворливост во вода
- Освежувачки вкусеви
- Лесно се меша
- Протеини со брза апсорпција
- Ниско ниво на масти
- Без лактоза
- Обезбедува соодветна количина на јаглехидрати за брзо закрепнување после обуката

Прво место за одличен квалитет и ненадминлива цена !

Не само што е Protein Professional е феноменална зделка, тој, исто така, содржи само извори на растителни протеини кои ќе придонесат за градење на чиста мускулна маса во комбинација со редовно вежбање. Во споредба со многу други концентрати, содржината на глутамин и аргинин е значително повисока во Protein Professional отколку во другите извори на протеини.

Protein Professional обезбедува оптимален избор за планот за оброк, испорака на соодветен износ на протеини и јагленохидрати. Овие карактеристики го прават Protein Professional одличен додаток како за бодибилдерите така и за почетниците. За жал, многу фитнес фанатици уште исклучиво зависат од протеин од сурутка и да заборавите за ефектите од реципрочни валоризација со различни извори на протеини. Затоа, новиот Protein Professional , чии протеински компоненти на растителна основа се подобрени за да се формира добра количина на амино киселински спектар и е вистинска алтернатива на традиционалните производи од сурутка.

 

Можете да пиете до 4 порции дневно, во зависност од вашите потреби. Препорачано пред вежбање или натпревар и веднаш по тренинг и пред спиење.
Додадете една порција на 250 мл вода, млеко или вашиот омилен напиток и мешајте 20-30 секунди или додека пијалокот не ја достигне саканата конзистентност.
Вкусовите на лешник и чоколадо содржат глутен.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

 

Протеинска мешавина (Пченичен протеин, pпротеин изолат од соја), малтодекстрин, какао во прав со малку маснотии, арома, згуснувач (гусанн гума), засладувачи (ацесулфам К, натриум цикламат, аспартам *, сахарин-натриум). * Содржи извор на фенилаланин.

Алергени: Може да содржи траги од јајце, лупин и млеко.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!