Pure Whey Isolate 95 1800g

  • 4.800,00ден3.900,00ден

Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен. За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Испорака до Карго Експрес База.

Во листа со желби

Спореди со друг

Постави прашање

Без данок: 3.900,00ден

Достапност: На залиха

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION

Код на продуктот: 3020

Ознаки:  purewheyisolate600gПРОТЕИНИЗОЛАТ ПРОТЕИНИ 1800g


Pure Whey Isolate 95 е производ со врвен квалитет, без лактоза, чист изолат од сурутка дополнет со комплекс од витамини и минерали осигурувајќи нормален правец на метаболички процеси за време на исцрпувачки физички тренинзи и намален ризик од катаболизам.
Изолатите од сурутка се карактеризираат со највисока нутритивна вредност и анаболичка активност од сите диетални протеини.
За високата хранливост најзаслужен е оптималниот сразмер на ендо и егзогените аминокиселини со исклучиво висока застапеност од разгранетиот синџир на  аминокиселини (BCAA) и Глутамин.

Pure Whey Isolate 95 се содржи само од висококвалитетен протеин од сурутка изолат кој има природен метод на крос-протокот (CFM), добиен од кравјо млеко.
- Изолат од сурутка со 86% содржина на протеини
- Ниски јаглехидрати и масти
- висока биолошка вредност
- лесно се апсорбираат од страна на телото
- без лактоза
- Без аспартам и без шеќери

Добиен е со процес на јонска размена, без да му се одземат природните состојки, со целосна структура и активност на функционални Веј протеини: Бета-Лактоглобулин, Алфа-Лактоалбумин, Имуноглобин, Плазма Албумин, Лактоферин, Лактотрансферин, Церулоплазмин, Фосфогликопротеини, Протеази и Пептиди - на кои се должи врвната нутритивна вредност и анаболичка активност.

Овие супстанции дејствуваат слично како фактори на анаболни пептиди и на тој начин го олеснуваат транспортот на аминокиселините во мускулните клетки и стимулираат анаболизам. Освен тоа имаат и антиоксидативно дејство, ги стабилизираат лизозомите, спречуваат делување на катаболички ензими лизозоми, го зајакнуваат кардио-васкуларниот, нервниот и имунолошкиот систем.

Изолатите од Сурутка се сметаат за најценети извори на диетални протеини за професионални спортисти со висока побарувачка и перформанси.

 

Неодамнешни прашања

Постави прашање за овој производ

Мислења

Нема мислења за овој продукт

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!